Skrót informacji
Odpowiednio dobrana dieta ma wpływ na potencję u mężczyzn. Co powinna zawierać i jakie są jej ogólne zasady sprzyjające zachowaniu zdrowia seksualnego?
Zaburzenia erekcji bardzo często są związane z innymi chorobami, w szczególności dotyczącymi układu naczyniowego oraz z otyłością i cukrzycą. Z tego względu w procesie leczenia, który ma na celu powrót do satysfakcjonującego życia intymnego, nie można zaniedbać przyczyn leżących u podłoża problemów seksualnych. Do podstawowych oddziaływań prewencyjnych należy wyeliminowanie czynników ryzyka, na które pacjent może mieć wpływ, takich jak nadwaga, podwyższony poziom cholesterolu czy brak aktywności ruchowej.
Dieta na poprawę erekcji:
Odpowiednio dobrana dieta ma podwójne znaczenie w intymnym życiu mężczyzny:
Dieta sprzyjająca zachowaniu zdrowia seksualnego – zasady ogólne:
Składniki pożywienia, które powinny znaleźć się w diecie mężczyzn dbających o sprawność seksualną:
ANTYOKSYDANTY wykazują zdolność do hamowania wielu szkodliwych procesów zachodzących w organizmie, dzięki temu zwiększają siły witalne. Opóźniają proces starzenia się każdej komórki naszego ciała, usuwając z organizmu wolne rodniki. Naprawiają i uzdrawiają wszystkie nasze komórki, a to dodaje energii i radości życia. Pomagają ponadto w ukrwieniu wszystkich narządów, wzmacniają pracę serca, sprawiają, że jest ono zdrowsze i silniejsze, pomagając w utrzymaniu sił witalnych i aktywności w każdej sferze życia do późnych lat.
Z kolei BETA-KAROTEN (czyli prowitamina A, która przekształca się w organizmie w witaminę A) zachęca wszystkie komórki organizmu do regeneracji i pomaga w tym procesie, dzięki czemu sprzyja zachowaniu młodzieńczych sił. Bierze też udział w tworzeniu nowych komórek, zapewniając w ten sposób odnowę organizmu. Komórki wypełnione beta-karotenem są przez niego ochraniane i dłużej zachowują młodość.
WITAMINA C, jak już wspomniano, jest nazywana królową witamin, ale dla zakochanych królową witamin jest WITAMINA E, zwana także witaminą młodości. Znana jest też jako tokoferol, co w języku greckim znaczy „wydać na świat młode”. Jak sama nazwa wskazuje, jest niezbędna do prawidłowej pracy układu rozrodczego. We współpracy z beta-karotenem hamuje procesy starzenia się komórek, przedłużając ich młodość. Witamina E pomaga w dostarczaniu komórkom odpowiedniej ilości tlenu, a to wpływa na ich prawidłowy stan. Sprawność i dobra kondycja poszczególnych komórek wpływają na sprawność i dobrą kondycję całego organizmu. Niedostateczna jej zawartość w diecie może przyspieszać procesy starzenia się ludzkiego ciała i zwiększać ryzyko rozwoju chorób sprzyjających zaburzeniom potencji, między innymi miażdżycy. Witamina E pełni zatem ochronną rolę w procesie starzenia się organizmu i wszystkich narządów.
FLAWONOIDY znajdują się we wszystkich warzywach i owocach, nadają im barwę i jednocześnie są antyoksydantami. Szczególnie dużo flawonoidów zawierają nasiona roślin strączkowych – fasoli, grochu, soi i soczewicy. Należy często jeść surówki i sałatki, na przykład do obiadu, a także jako drugie śniadanie lub podwieczorek. Warzywa powinny być również dodawane do kanapek i past, a ponadto właśnie one powinny stać się częścią większości posiłków. Warzywa należy posypywać obficie ziołami i naturalnymi przyprawami. Fasolę, groch, soję i soczewicę można dodawać do zup, surówek, robić z nich pasty, jeść zamiast ziemniaków lub kaszy czy makaronu.
WARZYWA I OWOCE – na szczególną uwagę mężczyzn zasługują uważane za afrodyzjaki pomidory, które można jeść w różnej postaci. Panuje przekonanie, że są one jednym z najskuteczniejszych afrodyzjaków. Francuzi, znani z kokieterii, nadali pomidorom wymowną nazwę pomme d’amour, co oznacza „jabłko miłości”. Poza tym warto zainteresować się papryką, ponieważ zawiera ona komplet witamin antyoksydacyjnych (czyli witaminy C, E i beta-karoten) i to w dużej ilości. Szparagi jako afrodyzjak cenili już starożytni Egipcjanie, Grecy i Rzymianie. Z kolei w czasach Ludwika XIV zarówno we Francji, jak i na wielu innych dworach w Europie szparagi zdobyły sławę warzywa, które najbardziej budzi pożądanie. Bakłażan samą swoją drugą nazwą – „gruszka miłości” – zachęca mężczyzn do częstego spożywania. Z racji silnego działania jako afrodyzjak w dawnych czasach często gościł na wielu królewskich stołach, a obecnie jest dostępny dla wszystkich. Uważa się, że seler naciowy może pomóc w uzyskaniu dobrej kondycji w sypialni.
Surówka z selera to bogactwo witamin i składników mineralnych. Gruszka zachęca do skosztowania już samym swoim zmysłowym kształtem. Granatom, z powodu ich pobudzającego działania, również nadano nazwę „jabłko miłości”, a brzoskwinie już w średniowieczu uważano za owoce sprzyjające dobrej potencji. Nie bez powodu w starożytności figi były symbolem miłości fizycznej i płodności.
ORZECHY, NASIONA, PESTKI, PRODUKTY ZBOŻOWE, RYBY, OLEJE
Wybieraj:
***
Zaburzenia erekcji – skala problemu:Podrażnienie gardła i krtani u dzieci
Zawodowe płaskostopie