Wiceminister Miłkowski: Co do zasady popieramy europejską ustawę farmaceutyczną

 1 minuta

unia-europejska

Ministerstwo Zdrowia nie zajęło jeszcze oficjalnego stanowiska co do propozycji nowelizacja unijnego prawa farmaceutycznego. Tymczasem Wiceminister Maciej Miłkowski przyznał podczas niedawnego Forum Ekonomicznego w Karpaczu, że resort pozytywnie podchodzi do tej reformy – poinformował serwis Politykazdrowotna.com.

Nowela europejskiego prawa farmaceutycznego

Projekt nowelizacji europejskiego prawa farmaceutycznego został przedstawiony przez komisarz Stellę Kyriakides pod koniec kwietnia br. Jego założenie jest proste – zwiększyć dostępność i przystępność cenową leków w Europie.

Polski resort zdrowia nie przyjął jeszcze oficjalnego stanowiska co do proponowanej przez Komisję Europejską noweli ani też zbytnio nie odnosił się do niej. Jak jednak poinformował podczas Forum Ekonomicznego w Karpaczu Wiceminister Zdrowia, Maciej Miłkowski, ministerstwo dostrzega potrzebę zmian w tym obszarze.

„Co do zasady popieramy europejską ustawę farmaceutyczną. Czekamy obecnie na tłumaczenie dokumentu. Na początku października będziemy chcieli przedstawić naszą propozycję radzie ministrów” – powiedział Wiceminister Zdrowia. Dodał, że polski rząd nie będzie opóźniał procesu decyzyjnego w tej sprawie.

źródło: Politykazdrowotna.com