Od 1 września powrót dzieci do szkół – MZ: to już przesądzone

 1 minuta

„To już przesądzone i uczniowie wrócą do szkół od 1 września w trybie stacjonarnym” – zapewnił Minister Zdrowia Adam Niedzielski w programie „Tłit” Wirtualnej Polski, o czym donosi serwis Politykazdrowotna.com.

Szef resortu zdrowia zapytany o wprowadzenie modelu francuskiego w Polsce, czyli uzależnienia korzystania z usług od szczepień stwierdził, że resort „musi mieć pewność, że wykorzystaliśmy wszystkie inne, możliwe metody”. Jak zapewniał minister, „obecna sytuacja epidemiczna nie uzasadnia wprowadzania jakichkolwiek obostrzeń, ale może to się jednak zmienić”.

Jak tłumaczył Adma Niedzielski, obecnie analizowane są dwa kryteria: przeskalowania liczby zakażeń i hospitalizacji proporcjonalnie do osób zamieszkujący dany obszar oraz poziom szczepień. Analizy prowadzone są na poziomie województw, nie wykluczone jest jednak przejście do poziomu powiatowego. Pod kątem wyszczepienia najgorzej sytuacja wygląda w woj. podkarpackim, lubelskim, podlaskim, warmińsko-mazurskim czy świętokrzyskim. „Jest tam potencjał do większej liczby zakażeń” – przyznał.

źródło: Politykazdrowotna.com / Wp.pl