Minister zdrowia spotkał się z 17-letnią autorką metody leczenia raka

 3 minuty

źródło: Naukawpolsce.pap.pl

„Umówiłem spotkanie w Instytucie Onkologii w Warszawie. Ponieważ Joanna zajmuje się lekami przeciwnowotworowymi, poprosiłem dyrektora Centrum Onkologii prof. Krzysztofa Warzochę o objęcie tej młodej osoby opieką naukową” – wyjaśnił Arłukowicz, zaznaczając, że jego zdaniem warto pielęgnować takie młode talenty i pomagać tam, gdzie są takie możliwości.

Podkreślił, że Joanna Jurek jest osobą bardzo młodą, a już zaangażowaną naukowo osobą, uczennicą liceum, prowadzącą poważne badania naukowe, współpracującą z uniwersytetami w sferze medycyny i biotechnologii.

„Minister zaproponował mi współpracę i umożliwienie ścieżki naukowo-edukacyjnej z Instytutem Onkologii. Nie ukrywam, że było to jedno z moich największych marzeń, ale wydawało się realne dopiero na etapie studiów lub doktoratu. Czeka mnie na pewno bardzo dużo pracy, ale też otwarcie takich drzwi, które wydawały się zamknięte” – podkreśliła Joanna Jurek w rozmowie z PAP.

Dodała, że jest to dla niej większa nagroda niż wyróżnienia w konkursach. Zapowiedziała, że „zamierza rozwijać się w dziedzinie nanomateriałów i związanej z tym biotechnologii, aby polepszać standardy obecnych terapii i zdrowie pacjentów”. Jak powiedziała, w przyszłości chce zająć się przede wszystkim tematami związanymi z leczeniem nowotworów, jednak – dodała – interesuje ją też tematyka sztucznych organów.

Strony: 1 2