Kina i teatry odmrożone o tydzień wcześniej

 2 minuty

„Przyspieszamy o 8 dni otwarcie kin, teatrów, filharmonii, instytucji kultury na 21 maja, aby w reżimie sanitarnym można było wcześniej te działy życia społeczno-gospodarczego już uruchamiać” – poinformował w premier Mateusz Morawiecki, o czym donosi serwis Politykazdrowotna.com.

„Potrzebujemy we właściwy sposób korzystać z dobrodziejstw tego nieco lepszego czasu, z którym mamy ostatnio do czynienia. Zdecydowaliśmy się z panem ministrem, z Radą Medyczną dokonać pewnych drobnych korekt związanych z planem na maj, który przedstawiliśmy kilka tygodni temu.”

„Przyspieszamy otwarcie kin, teatrów, filharmonii, instytucji kultury o 8 dni, na 21 maja, aby w reżimie sanitarnym można było wcześniej te działy życia społeczno-gospodarczego już uruchamiać” – poinformował premier Morawiecki.

Premier wspomniał ponadto, że zapadła też decyzja o przyspieszeniu o 1 dzień, na 28 maja otwarcia branży sportowej. Zapewnił, że trwają debaty z przedstawicielami różnych branż, m.in. estradowej. Jednocześnie apelował o rozważne korzystanie z tego otwarcia i powrotu do normalności oraz przestrzeganie reżimu sanitarnego.

źródło: Politykazdrowotna.com