Skrót informacji
Z badania przeprowadzonego przez CBOS wynika, że cyfrowe recepty wykorzystuje trzy czwarte badanych osób (76 proc.), a z tego ponad dwie piąte (44 proc.) robi to regularnie. Z kolei skierowania otrzymywane poprzez wiadomości SMS, e-maile lub aplikacje internetowe są stosowane przez sześciu na dziesięciu ankietowanych (61 proc.) – informuje sondaż przeprowadzony przez CBOS, na który powołuje się serwis Politykazdrowotna.com.
Osoby korzystające z usług medycznych online, zwane „e-pacjentami” są przeważnie młodszymi badanymi w wieku 25-34 lat, mieszkającymi w dużych miastach (o populacji od 100 tys. do 500 tys. mieszkańców), posiadającymi wyższe wykształcenie oraz osiągającymi najwyższe dochody na osobę w gospodarstwie domowym (4000 zł i więcej).
Siedem na dziesięciu respondentów (70 proc.) odwiedziło w tym czasie lekarza ogólnego, a prawie sześciu na dziesięciu (58 proc.) skonsultowało się z lekarzem specjalistą. Badania laboratoryjne poddało się niemal dwie trzecie ankietowanych (64 proc.), z czego trzy piąte (59 proc.) skorzystało z usług laboratorium analitycznego, a dwie piąte (41 proc.) skorzystało z pracowni diagnostycznej. Ponad połowa Polaków (52 proc.) w ciągu półrocza przed badaniem odwiedziła dentystę lub protetyka.
Rośnie liczba chorych na legionellozę na Podkarpaciu
Nowy wariant koronawirusa wykryty w czterech krajach