I jak tu zapamiętać nazwy tych wszystkich leków…

 6 minut

Przykład: Kojarzymy dany lek ze starszą panią, która regularnie raz w miesiącu przychodzi do naszej apteki z całą listą leków. Efektywność zapamiętywania sprowadza się do ilości połączeń, które jesteśmy w stanie wygenerować, łącząc pozostałe zmysły, np. perfumy stosowane przez wspomnianą starszą panią kupującą dany lek na schorzenia typu… itd.

Najefektywniejsze mapy myśli to te zrobione własnoręcznie. Świetną alternatywą są też powszechnie dostępne aplikacje (wystarczy wpisać w popularnej wyszukiwarce internetowej hasło „mapa myśli”!), które na początku wymagają nieco czasu, ale warto go poświęcić, bo efekty są naprawdę imponujące.

Wskazówka dla kinestetyków – fiszki

Tak zwane fiszki, czyli niewielkie karteczki służące do zapisywania, są świetną metodą nie tylko do nauki słówek. Technikę tę mogą również wykorzystać farmaceuci – zwłaszcza Ci, którzy ucząc się, lubią tworzyć, pracować manualnie i… potrzebują ruchu. Oczywiście treść takich karteczek jest dowolna, ważne, by informacje były krótkie i rzeczowe. Karteczki są na tyle małe, że można je zawsze mieć przy sobie i w wolnej chwili zrobić rundę, np. 10 pojęć, nazw leków etc. Ważna jest uczciwość wobec siebie – jeśli musisz odwrócić karteczkę, znaczy to, że jeszcze nie przyswoiłaś/eś nowych informacji. Odłóż ją na bok i wróć za jakiś czas. U kinestetyków niezwykle silna jest potrzeba ruchu – ucząc się, możesz spacerować, tańczyć, ćwiczyć.

Wskazówka dla słuchowców – nagraj się na dyktafon!

Większość dzisiejszych telefonów / smartfonów posiada funkcję dyktafonu. Warto ją wykorzystać do nauki. Nagraj informacje, których chcesz się nauczyć i odsłuchuj, kiedy masz ku temu sposobność. W drodze do pracy, w kolejce u dentysty czy podczas spaceru. Jeśli nie chcesz przeszkadzać innym, możesz zastosować słuchawki do uszu.

Strony: 1 2 3