Szczepionka przeciw nowemu wariantowi COVID-19 będzie dostępna dla wszystkich od listopada br.

 2 minuty

szczepionka-nowy-covid

Szefowa resortu zdrowia, Katarzyna Sójka ogłosiła, że szczepionka przeciw nowemu wariantowi COVID-19 będzie dostępna dla całej populacji, a nie tylko dla osób z grupy największego ryzyka zakażenia – donosi serwis Politykazdrowotna.com. Szczepionki będą dostępne już na początku listopada br.

Szczepionka dostępna od listopada

Katarzyna Sójka zapewniła w czwartek 5 października br., że szczepionką przeciw nowemu wariantowi COVID-19 zaszczepić się będą mogli wszyscy chętni, bez względu na wiek i stan zdrowia.

„Szczepionka będzie w pełni dobrowolna, oczywiście, ale z naszą zachętą, by myśleć o tym aspekcie zdrowotnym” – mówiła szefowa MZ.

Wiceminister Zdrowia, Maciej Miłkowski zaznaczył, że szczepionki czekają na akceptację Europejskiej Agencji Leków, co ma nastąpić 12 października.

„Na początku listopada będzie pełny dostęp dla wszystkich osób, które będą zainteresowane tym szczepieniem” – powiedział.

Wiceminister dopytywany o liczbę szczepionek, które zostaną dostarczone do Polski, zaznaczył, że będzie ich wystarczająca ilość.

źródło: Politykazdrowotna.com