Sprzęt ortopedyczny i farmaceutyki w czołówce sprzedaży detalicznej we wrześniu

 2 minuty

gus-apteki-dane

Sprzedaż detaliczna w cenach stałych we wrześniu br. była wyższa niż przed rokiem o ponad 4 proc., zaś miesiąc do miesiąca spadła o niecałe 3 proc – wynika z danych GUS, które przytacza serwis Politykazdrowotna.com. Z kolei porównując rok do roku, znacząco w górę poszła sprzedaż farmaceutyków i sprzętu ortopedycznego.

Wzrost sprzedaży detalicznej

Sprzedaż detaliczna w cenach stałych we wrześniu 2022 r. była wyższa niż przed rokiem o 4,1 proc. (wobec wzrostu o 5,1 proc. we wrześniu 2021 r.). W porównaniu z sierpniem 2022 r. notowano spadek sprzedaży detalicznej o 2,8 proc.

Największy wzrost sprzedaży detalicznej w cenach stałych w porównaniu z analogicznym okresem 2021 r. odnotowały jednostki handlujące tekstyliami, odzieżą, obuwiem – o 25,2 proc. wobec wzrostu o 14,5 proc. przed rokiem. Na trzecim miejscu uplasowały się natomiast farmaceutyki i sprzęt ortopedyczny, odnotowując wzrost sprzedaży rok do roku o 11,1 proc. oraz miesiąc do miesiąca o 0,7 proc.

Farmaceutyki i sprzęt ortopedyczny

Sprzedaż detaliczna w cenach stałych we wrześniu była wyższa niż przed rokiem o ponad 4 proc. Miesiąc do miesiąca spadła o niecałe 3 proc. Natomiast, porównując rok do roku, znacząco w górę poszła sprzedaż farmaceutyków i sprzętu ortopedycznego.

We wrześniu 2022 r. sprzedaż detaliczna w cenach stałych była wyższa niż przed rokiem o 4,1 proc. (wobec wzrostu o 5,1 proc. we wrześniu 2021 r.). W porównaniu z sierpniem 2022 r. notowano spadek sprzedaży detalicznej o 2,8 proc.

źródło: Politykazdrowotna.com