Ruch w wysokich temperaturach

 2 minuty

napoje i pokarmy dla aktywnych fizycznie

Aktywność fizyczna wymaga uzupełniania wody, węglowodanów i elektrolitów. Latem świetnie sprawdzają się domowe napoje izotoniczne, które nawadniają efektywniej niż woda i soki oraz sportowe przekąski, które zapewniają równomierne uwalnianie glukozy do krwioobiegu.

Domowy napój izotoniczny
Składniki: 4 płaskie łyżki miodu, 900 ml wody, szczypta soli, sok z jednej cytryny
Przygotowanie: Wszystkie składniki dokładnie wymieszać ze sobą. Napój najlepiej przygotować wcześniej i wstawić na noc do lodówki.

Shake na bazie mleka, bananów, truskawek i orzechów
Składniki: szklanka mleka spożywczego 1.5% tł., garść truskawek, banan, łyżka mielonych orzechów włoskich
Przygotowanie: Wszystkie składniki dokładnie zblendować.

Wiśniowo-jagodowa przekąska dla sportowców
Składniki: 1/2 szklanki prażonych płatków owsianych, 1/2 szklanki liofilizowanych wiśni, 1/2 szklanki liofilizowanych jagód, 1/4 szklanki prażonych płatków migdałowych, 1/4 szklanki mielonych orzechów włoskich, 1/4 szklanki prażonych nasion sezamu, 1/4 szklanki mleka w proszku, 1/4 szklanki syropu z agawy, 1/4 szklanki miodu
Przygotowanie: W naczyniu wymieszać wszystkie suche produkty, tj. płatki owsiane, wiśnie, jagody, płatki migdałów, sezam, orzechy, mleko w proszku. Na patelni rozgrzać syrop z agawy oraz miód. Płynną masę dodać do suchych produktów. Całość wymieszać i rozłożyć równomiernie w formie do pieczenia, wyłożoną folią spożywczą. Formę z przekąską wstawić na noc do lodówki, a następnie pokroić na porcje wielkości batoników.

Zobacz też