Problemy seksuologiczne w praktyce aptecznej tematem III Kongresu PTSF

 3 minuty

studenci-wyklad-szkolenie

PTSF to niezależna, ogólnopolska organizacja studentów farmacji, która stawia na pierwszym miejscu odpowiedzialność społeczną i edukację przyszłych farmaceutów. W lokalnych społecznościach promuje wiedzę na temat roli i bezpieczeństwa farmakoterapii oraz profilaktykę chorób.

Podczas III Kongresu PTSF ok. 150 uczestników spotka się na Uniwersytecie Medycznym im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu, aby przez trzy dni brać udział w wielu wykładach i warsztatach. W czwartek po uroczystym otwarciu dr n. farm. Tomasz Zaprutko z Katedry i Zakładu Farmakoekonomiki i Farmacji Społecznej odniesie się do głośnego w ostatnim czasie tematu dostępności produktów leczniczych oraz tego, jakie wiążą się z tym trendy i niebezpieczeństwa.

Prof. dr hab. n. med. Maciej Wilczak, Kierownik Katedry i Kliniki Zdrowia Matki i Dziecka w Poznaniu w sobotniej prelekcji przybliży nam temat uteropeksji bocznej Dubuisson, czyli jak metodą minimalnie inwazyjną wyleczyć wypadanie narządów płciowych i tym samym poprawić jakość życia seksualnego kobiet. Boczna uteropeksja sposobem Dubuisson jest nowatorską operacją laparoskopową stosowaną w wypadaniu narządu rodnego. W Klinice Zdrowia Matki i Dziecka w Poznaniu, jako pierwszej w Polsce, zaczęto wykonywać ten typ zabiegu z użyciem tytanizowanych siatek.

Na uczestników wydarzenia czekać również będzie niezwykle interesujący panel warsztatowy. Paweł Martyniuk poprowadzi warsztaty pt. „Praca z ciałem w tematyce psychoseksuologicznej”. Zajęcia z Anną Marią Szymkowiak ze Stowarzyszenia „Akceptacja” przybliży nam temat osób transpłciowych i tego, z jakimi nietypowymi sytuacjami w związku z kontaktem z osobą transpłciową możemy się spotkać w praktyce farmaceuty. Natomiast z dr. Tomaszem Zaprutko będziemy zdobywać wiedzę z zakresu finansowania doustnych środków antykoncepcyjnych oraz leków stosowanych w zaburzeniach erekcji, a dr Laura Grześkowiak poprowadzi warsztat z innowacyjnych metod diagnozowania i leczenia niepłodności. Dodatkowo odbędzie się również nauka języka migowego.

Podczas Kongresu głos zabiorą również sami studenci prezentując swoje prace badawcze z zakresu nauk farmaceutycznych i medycznych podczas Konkursu Prac Naukowych. Możliwość udziału w konkursie daje niepowtarzalną okazję zaprezentowania swojej pracy i skonsultowania jej ze specjalistami w dziedzinie farmacji.

Studenci farmacji podczas tego wydarzenia mają okazję zdobycia cennej wiedzy teoretycznej i praktycznej, wymiany doświadczeń oraz nawiązania nowych znajomości z przyszłymi koleżankami i kolegami z branży. To również świetna okazja do rozmowy z przyszłymi pracodawcami oraz świeżo upieczonymi farmaceutami, którzy chętnie dzielą się swoim doświadczeniem z początków pracy w branży farmaceutycznej.

Szczegółowe informacje na temat Kongresu można znaleźć na stronie internetowej: www.ptsf.pl/kongres oraz na portalu Facebook: www.fb.com/ptsf.kongres.

źródło: PTSF