Prezydent RP podpisał nowelizację ustawy o Funduszu Medycznym

 2 minuty

nowela-ustawy

Prezydent Andrzej Duda podpisał nowelizację ustawy o Funduszu Medycznym – donosi serwis Politykazdrowotna.com. Zmiany pozwolą m.in. na wsparcie działań związanych z profilaktyką chorób zakaźnych.

Ustawa o Funduszu Medycznym

Projekt nowelizacji ustawy o Funduszu Medycznym złożył sam Prezydent RP. Dzięki wprowadzonym zmianom z Funduszu będą finansowane zakupy szczepionek do zalecanych szczepień ochronnych w ramach Programu Szczepień Ochronnych.

Przepisy ustawy przewidują również dodanie nowej kategorii świadczeń finansowanych ze środków pochodzących z Funduszu Medycznego dla dzieci i młodzieży do ukończenia 18. r.ż. – świadczeń gwarantowanych związanych z diagnostyką genetyczną z zakresu ambulatoryjnej opieki specjalistycznej lub leczenia szpitalnego.

Szeroki dostęp do nowych technologii diagnostycznych

„Objęcie powyższych świadczeń finansowaniem ze środków Funduszu Medycznego (subfunduszu terapeutyczno-innowacyjnego) stanowi realizację rekomendacji Rady Funduszu Medycznego i ma na celu zapewnienie dzieciom i młodzieży do ukończenia 18. r.ż. szerokiego dostępu do nowych technologii diagnostycznych o udowodnionej efektywności klinicznej” – czytamy w komunikacie na stronie Kancelarii Prezydenta.

Przepisy znowelizowanej ustawy zakładają również zwiększenie limitu wydatków na technologie lekowe i ratunkowy dostęp do technologii lekowych.

źródło: Politykazdrowotna.com