Lek Maxigra Go bez recepty – start kampanii

 3 minuty

Lek Maxigra Go będzie teraz dostępny w aptekach bez recepty. Dla pacjentów może to oznaczać ogromną zmianę jakości życia i zdrowia seksualnego. To drugi w Europie lek OTC zawierający sildenafil, a jednocześnie pierwszy taki preparat w formie tabletek do rozgryzania i żucia. Producent leku, firma Polpharma, zaplanował szerokozasięgową kampanię reklamową wspieraną intensywnymi działaniami promocyjnymi oraz PR.

Lek Maxigra Go w dawce 25 mg uzyskał status leku wydawanego bez recepty (OTC) decyzją Prezesa Urzędu Produktów Leczniczych w dniu 10 października 2016 r. i jest już dostępny w hurtowniach. Maxigra Go występuje w opakowaniach po 2 tabletki, każda o dawce 25 mg. Mają one wyjątkową postać tabletek do rozgryzania i żucia, w kształcie trójkąta o białym kolorze i miętowym aromacie. Postać tabletek, sposób zażywania, który nie wymaga popijania oraz niewielkie rozmiary samego opakowania sprawiają, że stosowanie preparatu Maxigra Go jest wygodne, a zarazem dyskretne.

Switch leku Maxigra Go z Rx na OTC może znacząco wpłynąć na ograniczenie pozyskiwania przez pacjentów niesprawdzonych lub wręcz niebezpiecznych substancji z nielegalnych źródeł. Firma Polpharma szacuje, że to właśnie pacjenci, którzy wcześniej stosowali tego typu środki w pierwszej kolejności sięgną po preparat Maxigra Go. Oprócz nich będą to mężczyźni stosujący suplementy diety i ci, którzy stosują preparaty wydawane wyłącznie na podstawie recepty.

W trosce o bezpieczeństwo pacjentów Polpharma wdrożyła specjalny system minimalizujący jakiekolwiek ryzyko związane ze stosowaniem preparatu Maxigra Go wydawanego bez recepty. Jednym z kluczowych elementów systemu minimalizacji ryzyka jest „Test samodiagnozy”, którego wypełnienie pozwala ustalić czy u mężczyzny występują zaburzenia erekcji. Kolejnym elementem jest „Kwestionariusz pacjenta” – zbiór pytań, które pomagają określić, czy może przyjąć lek bez wcześniejszej konsultacji lekarskiej, czy też powinien omówić z lekarzem bezpieczeństwo stosowania leku, zanim zażyje go po raz pierwszy. Obydwa formularze są dostępne wraz z lekiem w opakowaniu.

Zapraszamy do obejrzenia spotu reklamowego pod poniższym linkiem:

https://youtu.be/LJpfO1DTSKY

Więcej informacji: TUTAJ.