Gdzie szusować w Europie?

 2 minuty

źródło: Politykazdrowotna.com

CZECHY
Wyciągi narciarskie będą zamknięte 27 grudnia przynajmniej do 10 stycznia.

AUSTRIA
Austria pozwoli na otwarcie wyciągów narciarskich pomimo wprowadzenia trzeciej blokady po Bożym Narodzeniu. Narciarze będą musieli nosić maski filtrujące FFP2 w windach. Hotele i restauracje mają pozostać zamknięte, aby zniechęcić do wizyt narciarzy z sąsiednich krajów.

SZWAJCARIA
Decyzje o zamknięciu bądź otwarciu ośrodków narciarskich oraz ośrodków rekreacyjnych pozostają w dyspozycji poszczególnych kantonów. Wyciągi narciarskie, pociągi, gondole i inny zamknięty transport są ograniczone do dwóch trzecich przepustowości.

POLSKA
Polska zamknie hotele i stoki narciarskie podczas krajowej kwarantanny od co najmniej 28 grudnia do 17 stycznia.

SERBIA
Serbia zezwala na otwieranie ośrodków narciarskich w reżimie sanitarnym. Hotele pozwalają tylko mieszkańcom korzystać ze swoich restauracji i kawiarni oraz ograniczają liczbę osób, które mogą przebywać w uzdrowiskach.

SZWECJA
Ośrodki narciarskie w Szwecji w ostatnich dniach zaostrzyły ograniczenia, ale pozostają wciąż otwarte dla narciarzy.

FRANCJA
Francja pozwoli na ponowne otwarcie ośrodków narciarskich 7 stycznia, jeśli pozwoli na to sytuacja związana z koronawirusem. Władze francuskie oświadczyły, że przeprowadzą losowe kontrole graniczne, aby zniechęcić ludzi do podróżowania na stoki w sąsiedniej Szwajcarii i Hiszpanii.

HISZPANIA
Niektóre ośrodki narciarskie zostały ponownie otwarte, a narciarze uderzali w stoki Katalonii graniczącej z Francją, po tym, jak złagodzono ograniczenia, które uniemożliwiały ludziom opuszczanie ich rodzinnej miejscowości.

NIEMCY
Wszystkie stoki i obiekty narciarskie są zamknięte- co najmniej do 10 stycznia.

GRECJA
Wszystkie stoki i obiekty narciarskie są zamknięte.

WŁOCHY
Wszystkie stoki i obiekty narciarskie są zamknięte.