Toskańska Idylla
Autentyczna historia małżeństwa Máté pełna jest niepowtarzalnego smaku magicznej Toskanii, szlachetnych trunków i rozpływających się w ustach potraw. Wspólnie z pisarzem Ferencem Máté i jego małżonką Candace, malarką, wyruszamy krętą, obsadzoną cyprysami drogą w poszukiwaniu ich wymarzonego domu i niewielkiej winnicy w Toskanii. W Montalcino – najbardziej prestiżowej winnej strefie, słynącej z legendarnego Brunello – udaje im się kupić położony na wzgórzu trzynastowieczny klasztor, a wraz z nim dwadzieścia cztery hektary lasu, gajów oliwnych oraz doskonałej ziemi pod uprawę winorośli. – Marzyłem o własnej winnicy – pisze Ferenc Máté – o krzątaninie związanej z vendemmia, czyli winobraniem, przerywanym w południe na obiady, podawane przy długich stołach w cieniu altanki (...) wreszcie o tym, co najlepsze – o butelce stojącej na obrusie, odbijającej płomień świecy oraz o gościach, którzy z podziwem przyglądają się gustownej etykiecie naszego własnego wina. „Winnica w Toskanii” to opowieść o marzycielach, którzy postanawiają przemienić opuszczoną ruinę w dom z bajki, a na zaniedbanej ziemi stworzyć najbardziej romantyczną winnicę, zdolną oczarować cały świat. To trzeba kochać. Bo jak inaczej poskromić niepokorny traktor i poradzić sobie z eksplodującymi kadziami fermentującego wina? Ile wytrwałości, determinacji i... poczucia humoru potrzeba, by zrobić remont osiemsetletniego domu, obsadzić winoroślą sześć hektarów ziemi i doczekać się pierwszych zbiorów? a wraz z nim dwadzieścia cztery hektary lasu, gajów
„Winnica w Toskanii”, Ferenc Máté, Wydawnictwo Prószyński i S-ka , 2008 r.
O szczęściu inaczej
Jeśli sądzą Państwo, że wiedzą, co to znaczy być szczęśliwym, po przeczytaniu tej książki przestaniecie być tego pewni. Ale nie jest to jeszcze jeden z ogromnej liczby poradników na temat tego, czym jest szczęście. Autor, psycholog z Uniwersytetu Harvarda, zajmuje się w tej książce naszymi wyobrażeniami o szczęściu – najczęściej mylnymi. Błyskotliwie napisana książka, uwzględniająca najnowsze odkrycia psychologii, filozofii, neurologii, w której autor w bezlitosny, lecz za to dowcipny sposób rozprawia się z naszymi złudzeniami na temat szczęścia.
„Na tropie szczęścia” - Daniel Gilbert, Wydawnictwo Media Rodzina.
Szkatułki życia
W tomie felietonów zatytułowanym „Czułość i obojętność” autorka z właściwą sobie życiową mądrością doskonale opisuje istotne punkty na naszych życiowych mapach. Jak nadać życiu właściwy kierunek, tęsknoty, które tkwią w każdym z nas – za ładem w życiu, sensem, stabilnymi korzeniami, za miłością i szacunkiem. Opowieści szkatułkowe Ligockiej to mistrzowskie połączenie codziennych obserwacji i wydarzeń z przeszłości, skłaniające do refleksji nad tym, co jest naprawdę w życiu ważne.
„Czułość i obojętność”, Roma Ligocka, Wydawnictwo Literackie.
Boski Eros powraca
Najnowszy, jedenasty studyjny album eksportowego artysty nr 1 z Włoch, Erosa Ramazzotti’ego. To pierwszy od czterech lat premierowy materiał piosenkarza. Spośród jedenastu znajdujących się na krążku kompozycji, na singla promującego album „Ali e Radici” wybrano kompozycję „Parla Con Me”. Płytę tworzy jak zwykle zbiór chwytliwych pop-softrockowych kompozycji, które z pewnością przypadną do gustu dotychczasowym wielbicielom talentu Włocha.
Eros Ramazzotti, „Ali E Radici”, Sony Music 2009 r.
Mamma Mia! audio
Wszystkie największe piosenki Abby w wersjach, jakich jeszcze nie było! James Bond śpiewający piosenki Abby w duecie z narzeczonym Bridget Jones? Cóż, w filmie „Mamma Mia!” wszystko jest możliwe. Gwiazdorska obsada Pierce Brosnan, Colin Firth, Julie Walters, Amanda Seyfried oraz Meryl Streep wyśpiewała znane i uwielbiane hity Abby w jednym z najzabawniejszych filmów sezonu, co skrupulatnie zarejestrowano na płycie dla nastroju, wspomnień i uciechy pokoleń.
Ścieżka dźwiękowa z filmu „Mamma Mia!”, Universal Music Polska 2009 r.