XXIII Koncert Noworoczny Aptekarzy – Okręgowej Izby Aptekarskiej w Warszawie

 3 minuty

koncert-noworoczny-aptekarzy

Koncert Noworoczny Aptekarzy to nie tylko wyjątkowe święto muzyczne, ale też okazja do wspólnego spotkania dla osób związanych z branżą farmaceutyczną, ich rodzin, przyjaciół, jak również osób zwyczajnie kochających dobre propozycje muzyczne zaprezentowane w wyjątkowej atmosferze. Wydarzenie odbędzie się w niedzielę 4 lutego 2024 r. – początek o godz. 17.00.

Podobnie, jak w roku ubiegłym, także tym razem wydarzenie będzie mieć charakter charytatywny – część środków ze sprzedaży biletów wesprze działania stołecznej Fundacji Pomocy Dzieciom z Chorobą Nowotworową.

Muzyka filmowa

Pierwsza część koncertowego wieczoru poświęcona będzie muzyce filmowej. Repertuar ten stał się znakiem rozpoznawczym Koncertu Noworocznego – i wiedząc, jak pozytywnie jest przyjmowany przez publiczność aptekarską, także tym razem nie mogło go zabraknąć. Usłyszymy motywy przewodnie z wielkich hollywoodzkich serii jak „Igrzyska Śmierci” czy Saga „Zmierzch”. Pojawi się muzyka orkiestrowa autorstwa wielokrotnego zdobywcy Oscara – Alexandre Desplata („Gra Tajemnic”). Suitę z klasyka świątecznego „To właśnie miłość” uzupełni kompozycja ze słynnego musicalu autorstwa Leonarda Bernsteina „West Side Story”. Miejsce w programie znajdzie też muzyka z opowieści sci-fi („Armageddon”, „Pacific Rim”). Całość filmowego repertuaru dopełnią tematy z filmów akcji z udziałem ikonicznych bohaterów („Mission: Impossible”, „No time to die (James Bond 007)” oraz „Tożsamość Bourne’a”).

Rock symfonicznie

Drugą część koncertu zdominują rockowe i popowe hity, zaprezentowane w nietuzinkowych symfonicznych aranżacjach. Usłyszymy nieśmiertelne klasyki rocka („Stairway To Heaven” Led Zeppelin, „Dream On” grupy Aerosmith czy „(I Can’t Get No) Satisfaction” Rolling Stonesów), ale też nowsze kompozycje związane z gitarowym brzmieniem („Nothing Else Matters” grupy Metallica). W programie pojawią się też kompozycje z innych, równie charakterystycznych obszarów muzycznych, które stały się kamieniami milowymi współczesnej muzyki popularnej („Purple Rain” Prince’a oraz „Sweet Dreams (Are Made of This)” The Eurythmics). Nie zabraknie też hitów, które zdominowały playlisty muzyczne ostatnich sezonów („Rolling in the Deep” Adele oraz „Get Lucky” Daft Punk & Pharrell Williams).

Wykonawcy

Ta edycja koncertu obfitować będzie w utwory wokalne. Zaśpiewają je jedni z najciekawszych i najbardziej utalentowanych wokalistów na polskiej scenie, wyróżniani w konkursach i przeglądach profesjonalnych, ale też nagradzani przez jurorów i doceniani przez publiczność popularnych telewizyjnych wokalnych talent shows. Utwory wykonają: Joanna Smajdor-Kotowicz, Agnieszka Przekupień i Michał Grobelny.
Program koncertu zagra znana i lubiana Orkiestra Akademii Beethovenowskiej, obecna niezmiennie od kilku ostatnich edycji Koncertu Noworocznego. Zadyryguje maestro Maciej Sztor, wydarzenie poprowadzi Magda Miśka-Jackowska.

***

Organizatorem koncertu jest Okręgowa Izba Aptekarska w Warszawie.

Producentem wykonawczym jest Fundacja Plateaux.

Partner społeczny: Fundacja Pomocy Dzieciom z Chorobą Nowotworową

Partnerem wydarzenia jest ZF Polpharma S.A.

Patronat medialny nad koncertem sprawuje „Farmacja praktyczna”.

Bilety do nabycia w sieci sprzedaży Eventim.

źródło: materiały organizatora