W tym tygodniu decyzja w sprawie IV dawki dla osób 60+

 2 minuty

spada-zainteresowanie-szczepieniami

Jeszcze w tym tygodniu – zgodnie z zapowiedzią wiceministra zdrowia – zbierze się Rada ds. COVID-19 i Rada ds. szczepień – informuje serwis Politykazdrowotna.com. Głównym tematem posiedzenia komisji będzie IV dawka szczepienia dla osób 60+.

Co dalej ze szczepieniami przeciwko COVID-19?

Wiceminister Kraska był pytany w poniedziałek 18 lipca br. w Programie Pierwszym Polskiego Radia o to, jaką decyzję podjął Minister Zdrowia w sprawie IV dawki dla grupy osób w wieku 60-79 lat.

„W tym tygodniu zbierze się Rada ds. COVID-19, ale też Rada ds. szczepień. Myślę, że ten temat będzie tam na pewno jednym z głównych tematów i od tego, od decyzji tych dwóch rad, zależy to, jaka będzie decyzja Ministra Zdrowia. Myślę, że w tym tygodniu się dowiemy” – powiedział Waldemar Kraska.

Dopytywany o to, ku jakiej decyzji on sam by się skłaniał, odpowiedział: „Tak samo jak zarekomendowała to Europejska Agencja Leków, żeby jednak wprowadzić dodatkowe szczepienie drugą dawką (przypominającą) powyżej 60. r.ż.” – podsumował.

8 lipca br. Minister Zdrowia Adam Niedzielski poinformował, że prawdopodobnie będą zalecenia stosowania jej dla całej populacji. Aktualnie IV dawka szczepień po upływie 150 dni od trzeciej dawki (tzw. boostera) jest w naszym kraju zalecana u osób w wieku co najmniej 80 lat. Zaleca się ją także osobom z osłabioną odpornością.

źródło: Politykazdrowotna.com