Strefa na Zdrowie Polpharmy wraca z cyklem bezpłatnych badań w całej Polsce

 3 minuty

Przez najbliższe dwa miesiące mobilne centrum diagnostyczne Strefy na Zdrowie Polpharmy odwiedzi 6 polskich miast, których mieszkańcy będą mogli skorzystać z bezpłatnych badań profilaktycznych. Organizowany co roku cykl bezpłatnych konsultacji zdrowotnych umożliwia polskim pacjentom skorzystanie z porad lekarskich i badań, do których dostęp na co dzień jest utrudniony – zwłaszcza po pandemicznym ograniczeniu dostępności specjalistów i terapii.

Lokalizacje akcji profilaktycznych

Aby tegoroczne akcje mogły jak najlepiej odpowiadać na potrzeby zarówno polskich pacjentów, jak i uchodźców z Ukrainy, do współpracy zaprosiliśmy Polską Misję Medyczną, która pomogła w doborze lokalizacji oraz zapewniła lekarzy-wolontariuszy obsługujących Strefy. Jednodniowe akcje profilaktyczne odbędą się w Starogardzie Gdańskim, Sieradzu, Nowej Dębie, Przemyślu, Kobyłce oraz Rybniku, we współpracy z samorządami lokalnymi.

Cykl bezpłatnych konsultacji

Organizowany co roku cykl bezpłatnych konsultacji zdrowotnych umożliwia polskim pacjentom skorzystanie z porad lekarskich i badań, do których dostęp na co dzień jest utrudniony – zwłaszcza po pandemicznym ograniczeniu dostępności specjalistów i terapii.

Dodatkowo, w ramach rozpoczynającej się edycji, chcemy zachęcić uchodźców z Ukrainy do kontrolowania swojego stanu zdrowia i kontynuowania leczenia farmakologicznego chorób przewlekłych. Polska Misja Medyczna od rozpoczęcia wojny w Ukrainie prowadziła punkty pierwszej pomocy medycznej po ukraińskiej stronie przejść granicznych. Konieczność umówienia wizyty, odebrania i wykupienia recepty była dla pacjentów zbyt angażująca w momencie długiej, wyczerpującej podróży. Niestety zaniedbane choroby często prowadziły do pogorszenia stanu chorego i konieczności hospitalizacji. Dlatego w tym roku polscy i ukraińscy pacjenci będą mogli skorzystać z bezpłatnych badań o profilu kardiologicznym, diabetologicznym, okulistycznym i pulmonologicznym.

Lokalizacje i terminy akcji

  • 20.08 – Starogard Gdański, Rynek,
  • 28.08 – Rybnik, Kopalnia Ignacy, ul. Mościckiego 3,
  • 04.09 – Kobyłka, Plac 15-sierpnia,
  • 11.09 – Sieradz, Plac Wojewódzki, przy Domu Handlowym Warta,
  • 18.09 – Przemyśl, dokładnie miejsce zostanie wkrótce podane,
  • 25.09 – Nowa Dęba, plac przy Samorządowym Ośrodku Kultury, ul. Żeromskiego 2.

Strefy we wszystkich lokalizacjach będą otwarte w godzinach 10:00-18:00. Na miejscu będzie można nie tylko skorzystać z konsultacji lekarskiej, ale otrzymać materiały edukacyjne i poznać zasady przeciwdziałania najpopularniejszym schorzeniom.

Strefa na Zdrowie Polpharmy

Strefa na Zdrowie Polpharmy to ogólnopolski program bezpłatnych badań, który trwa od 2012 roku. Do tej pory przebadanych zostało ponad 20 tysięcy pacjentów podczas 105 akcji bezpłatnych badań na terenie całej Polski.

Więcej szczegółów na temat akcji znajdą Państwo TUTAJ.

źródło: Polpharma.pl