Sposób na wiosenne przesilenie

 5 minut

Zasada IV
Gorsze samopoczucie w okresie wiosennego przesilenia wynika również z niedoboru witamin i składników mineralnych. Zimą zazwyczaj spożywamy o wiele mniej owoców i warzyw. Warto zaznaczyć, że w okresie, kiedy na rynku mamy mniej sezonowych produktów, dobrym rozwiązaniem jest sięganie po mrożonki. Proces mrożenia jest jedną z lepszych metod przechowywania i utrwalania żywności – mrożone owoce i warzywa wykazują bardzo małe straty witamin i składników mineralnych.

Zasada V
Regularnie się nawadniajmy. 45-60% naszego organizmu stanowi woda. Warto sięgać po czystą źródlaną, mineralną czy filtrowaną wodę regularnie w ciągu dnia. Półtora litrową butelkę wody warto mieć zawsze blisko siebie. Poza wodą nie należy zapominać również o naparach z ziół, jak rumianek, mięta pieprzowa czy korzeń prawoślazu. Włączenie tych ziół do diety korzystnie wpłynie na układ pokarmowy. Te cenne rośliny działają rozluźniająco na mięśnie układu pokarmowego, a przy tym żółciopędnie. Są pomocne przy niestrawnościach, kolce, w stanach zapalnych błon śluzowych, łagodzą wszelkie nieżyty żołądka i przełyku. Stosuje się je również w problemach jelitowych, braku apetytu, są także naturalnym sposobem na bezsenność i stres.

Zasada VI
Z początkiem wiosny należy ograniczyć, a najlepiej w ogóle wyeliminować z menu słodycze, jak również tłuste, smażone, ciężkostrawne potrawy.

Zasada VII
Ruch! Ruch! Ruch! Dni są coraz dłuższe. Słońce przyjemnie zaczyna grzać – ubierzmy więc wygodne buty i idźmy się poruszać! Codzienna aktywność fizyczna wspomaga odporność organizmu, reguluje metabolizm, łagodzi nieprzyjemne dolegliwości trawienne. Dotleniając organizm, wpływamy pozytywnie na funkcjonowanie szarych komórek i dodajemy sobie chęci do działania. Co więcej, podczas wysiłku fizycznego wydzielą się endorfiny i serotonina zwane hormonami szczęścia.

Zasada VIII
Uśmiechajmy się jak najczęściej! Ta tajna broń działa zawsze. Słoneczne dni i budząca się na nowo do życia przyroda nastrajają pozytywnie. Zadowolenie i dobre nastawienie również ma wpływ na prawidłowe funkcjonowanie organizmu.

Strony: 1 2