Specjalna aplikacja ZUS ułatwi wystawianie zwolnień lekarskich

 2 minuty

zus-zwolnienia-aplikacja

„W tym roku planujemy m.in. uruchomienie aplikacji mobilnej dla lekarzy. Dzięki niej łatwiejsze będzie wystawianie zwolnień lekarskich” – zapowiedział Włodzimierz Owczarczyk, członek zarządu Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, o czym donosi serwis Money.pl.

Specjalna aplikacja ZUS dla lekarzy

„W tym roku planujemy uruchomienie aplikacji mobilnej dla lekarzy, za pomocą której jeszcze łatwiejsze będzie wystawianie zwolnień lekarskich, co powinno jeszcze bardziej uprościć współpracę z naszą instytucją” – powiedział Włodzimierz Owczarczyk, członek zarządu Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Podkreślił, że „przejście na formę cyfrową jest bardzo dużym ułatwieniem zarówno dla klientów, jak i ZUS-u”. Jego zdaniem to bardzo skraca czas obsługi sprawy. Takim przykładem mogą być m.in. e-wizyty.

„Są one dużym ułatwieniem dla osób, które mają kłopoty z poruszaniem się, nie mogą wychodzić z domu, głównie dla osób starszych i ta usługa cieszy się bardzo dużym powodzeniem” – stwierdził Włodzimierz Owczarczyk. Dodał, że już teraz funkcjonuje e-legitymacja emeryta i rencisty.

„Ta legitymacja, oprócz tradycyjnej formy plastikowej, działa też w postaci elektronicznej dla tych osób, które są tym zainteresowane. Dostępna jest też do pobrania na stronie internetowej” – wyjaśnił.

źródło: Money.pl