Ostatni moment, by zagłosować na nową funkcję aplikacji mojeIKP

 2 minuty

moje-ikp

Tylko do środy 24 maja br. użytkownicy mojeIKP mogą zdecydować, jaką nową funkcja zostanie uruchomiona w ramach programu – przypomina serwis Medexpress.pl. Do wyboru są: mapa defibrylatorów AED, EKUZ w formie elektronicznego certyfikatu oraz data ważności e-recepty. Funkcja wybrana przez użytkowników zostanie wdrożona przez Centrum e-Zdrowia jako pierwsza.

Funkcje aplikacji mojeIKP – trzy nowe propozycje

„Staramy się, żeby kolejne rozwiązania aplikacji mojeIKP były adekwatne do potrzeb jej użytkowników. Tutaj kluczowy jest ich głos. Dlatego o nowej funkcji mojeIKP zadecydują właśnie użytkownicy. Zachęcam do udziału w projektowaniu e-zdrowia w Polsce poprzez głosowanie na nową funkcję mojeIKP” – mówi Paweł Kikosicki, dyrektor Centrum e-Zdrowia.

CEZ przygotował trzy propozycje. Mapa AED to informacja o lokalizacji najbliższego automatycznego elektrycznego defibrylator. EKUZ w formie elektronicznego certyfikatu dostępnego w aplikacji pozwoli na łatwiejszy dostęp do Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego, która prawo do leczenia w czasie wyjazdów turystycznych do większości krajów europejskich. Dotychczas jest ona wydawana na fizycznym nośniku w postaci plastikowej karty. Z kolei data ważności e-recepty to informacja o dacie realizacji recepty .

Czym jest mojeIKP?

„mojeIKP” to aplikacja, która ma zapewniać prosty, wygodny i bezpieczny dostęp do najważniejszych funkcji Internetowego Konta Pacjenta. Można ją pobrać na systemy Android ze sklepu Google Play lub na iOS z App Store.

źródło: Medexpress.pl