Kulturalny start w nowy rok

 3 minuty

Farmacja Praktyczna

The Australian Pink Floyd Show

Aby uczcić 30-lecie powstania klasycznej opery rockowej „The Wall” zespołu Pink Floyd, Australian Pink Floyd powraca do Polski! Formacja występowała w katowickim Spodku w 2008 roku, a jej show okazał się fenomenem. Widzowie będą mieli okazję zobaczyć nową scenę, nowe animacje wideo, lasery, nadmuchiwane postacie z „The Wall”. Klasyki z kultowego już albumu zostaną odtworzone „jota w jotę”. The Australian Pink Floyd Show otrzymał akceptację muzyków Pink Floyd. Na zaproszenie Davida Gilmoura zagrał na jego 50. urodzinach. Do muzyków na scenie dołączyli Richard Wright i Guy Pratt, aby wspólnie wykonać utwór „Comfortably Numb”.
Kiedy i gdzie:
30.01.2009 – Bydgoszcz, Hala Łucznika
31.01.2009 – Wrocław, Hala Stulecia
Cena: 95-350 zł

Romulus Wielki

To na pewno będzie wydarzenie sezonu! „Romulusa Wielkiego” reżyseruje Krzysztof Zanussi, a w rolach głównych zobaczymy Janusza Gajosa, występującego po raz pierwszy w „Polonii” (Romulus Augustus), Ewę Wiśniewską (Julia), a także Magdalenę Walach (Rea), Jerzego Łapińskiego (Apollion) oraz Rafała Maćkowiaka (Emilian).„Romulus Wielki” jest jedną z najsłynniejszych sztuk szwajcarskiego dramaturga Friedricha Dürrenmatta. Podtytuł „Niehistoryczna komedia historyczna” świadczy o tym, że utwór niewiele ma wspólnego z faktami. Twórca zanalizował zdarzenia nie tyle z dawnych wieków, ile za ich pomocą – nieodległej przeszłości. Prezentacja dziejów ma tu charakter wybitnie autorski. Akcja rozgrywa się w 476 r. n.e., kiedy Cesarstwo Rzymskie upada pod naporem germańskiego oręża. Cesarz Romulus Augustus wcale nie ma ochoty go ratować, wręcz przeciwnie… Robi wszystko, żeby oddać państwo w ręce wroga. „W tej chwili możemy zobaczyć, że nasza cywilizacja euroatlantycka również staje przed dylematem, jak utrzymać wierność ideałom, dzięki którym będziemy mogli się obronić. Nie możemy sobie pozwolić na cynizm, na nihilizm, bo w przeciwnym razie ta cywilizacja się rozsypie, choćby była technologicznie najbardziej rozwinięta” – mówi Zanussi. Przed aktorami trudne zadanie, bowiem na przygotowanie spektaklu mieli bardzo mało czasu.
Kiedy i gdzie:
16.01.2009 (premiera), spektakle: 31.01.2009 oraz 1-5.02.2009 – Warszawa, Teatr Polonia
Cena: 50-85 zł

Koncert Janusza Radka

Janusz Radek to artysta niezwykły, bo obdarzony czterooktawową skalą głosu. Jest często zapraszany do udziału w koncertach okolicznościowych, gdzie wykonuje specjalnie przygotowane utwory oraz covery słynnych piosenek. Radek współpracował m. in. z Piotrem Zanderem (zespół Lombard), Andrzejem Mogielnickim (współzałożyciel Lady Pank), Zbigniewem Preisnerem, Leszkiem Możdżerem, Piotrem Rubikiem, Piwnicą Pod Baranami. „Dziękuję za miłość” to pierwszy autorski album Janusza Radka, w którym różnorodność muzyczna łączy się z liryką Haliny Poświatowskiej i nowoczesnymi aranżacjami Mateusza Pospieszalskiego. Płyta była nominowana do nagrody Superjedynki 2008 w kategorii Płyta Roku. W recitalu promującym tę produkcję artyście będzie towarzyszyć zespół w składzie: Paweł Piątek (instrumenty klawiszowe), Adam Rajski (perkusja), Darek Bafeltowski (gitara) i Marek Buchowicz (gitara basowa).
Kiedy i gdzie:
24.01.2009 – Warszawa, Teatr Polonia
Cena: 95 zł

Zobacz też

Menu dla cery, włosów i paznokci

Zbilansowane menu seniora

Menu na wsparcie oczu

Wielkanoc w wersji light

Grzyby w roli głównej