Kulturalny czerwiec

 3 minuty

Farmacja Praktyczna

Gotan Project

Tego zespołu polskiej publiczności nie trzeba przedstawiać! Gotan Project to niezwykła fuzja argentyńskiego tanga, dubu i nowych brzmień. Ich debiutancki album “La Revancha Del Tango” rozpalił do czerwoności serca słuchaczy na całym świecie. Muzyka Gotan Project to ponadczasowy pomost między różnymi tradycjami muzycznymi, kulturowymi i pokoleniowymi. Nostalgiczne dźwięki akordeonu, fortepianu czy skrzypiec idealnie współbrzmią z nowoczesnymi bitami, których naturalną bazą pozostaje argentyńskie tango. I chociaż łączenie sterylnych przestrzeni muzyki elektronicznej z duchem ciasnych argentyńskich kafejek jest zadaniem karkołomnym, Gotan Project radzi sobie z tym doskonale! Dodana do tego szczypta jazzu i nuta argentyńskiego folku sprawiają, iż w dźwiękach Gotan Project można zatracić się bez pamięci.
Warszawa, 17.06.2010, godz. 20, Sala Kongresowa
Bilety: 90-260 zł

Suzanne Vega

Suzanne Vega to jedna z najwybitniejszych wokalistek na świecie, autorka niezwykle emocjonalnych piosenek-opowieści. Nazywana Leonardem Cohenem w spódnicy, tworzy subtelne utwory podszyte tradycją folku i jazzu. Zasłynęła wielkimi przebojami “Luka” oraz “Tom’s Diner”. Pod koniec lat 90. Suzanne zamilkła na pewien czas. Po przerwie wróciła do grania koncertów, a w 2007 r. ukazał się znakomicie przyjęty nowy album “Beauty & Crime”.
WrocLove Fest 2010, Wrocław, 27.06.2010, godz. 17, Wyspa Słodowa
Bilety: 50-120 zł

John Mayall

Mayall uważany jest za prekursora stylu blues rock. Reprezentuje najwyższej klasy kunszt artystyczny i jest niedoścignionym wzorem dla wielu adeptów bluesa. To właśnie jego grupa The Bluesbreakers wywarła ogromny wpływ na karierę takich gwiazd jak Eric Clapton czy Mick Fleetwood. Dotychczasowe koncerty Mayalla w Polsce spotykały się z rewelacyjnym przyjęciem fanów. W wypełnionych obiektach koncertowych publiczność miała okazję usłyszeć największe przeboje artysty i zobaczyć pełnego energii i pasji króla bluesa.
Poznań, 17.06.2010, godz. 20, Klub Eskulap
Bilety: 140-190 zł
Warszawa, 18.6.2010, godz. 18, Klub Stodoła
Bilety: 99 zł Festiwal Folkowo 2010 Każdy z dotychczasowych Festiwali Folkowo był wyjątkowy i jedyny w swoim gatunku. W tym roku ma być jeszcze bardziej egzotycznie i etnicznie! Tegoroczna impreza odbędzie się w „Białych Koszarach” w centrum Ostródy, na terenach dawnej jednostki wojskowej. Przez trzy dni w sercu Warmii i Mazur będą brzmiały bębny, gitary, flety, saksofony, akordeony, perkusje, ale także wiele egzotycznych instrumentów oraz tzw. przeszkadzajek. Z okazji jubileuszu Festiwalu, jego organizatorzy zapowiadają wiele niespodzianek dla fanów tego gatunku muzyki. Swój udział zapowiedziały m.in. zespoły z Kenii, USA i Nepalu. Nie zabraknie również najlepszych kapel z Polski.
Ostróda, 18-20.06.2010
Bilety: 25 zł (bilet jednodniowy), 60 zł (karnet)

Zobacz też

Menu dla cery, włosów i paznokci

Zbilansowane menu seniora

Menu na wsparcie oczu

Wielkanoc w wersji light

Grzyby w roli głównej