GUS: obowiązek sprawozdawczy – informacja dla aptek i punktów aptecznych

 1 minuta

Od 8 stycznia 2021 r. na Portalu Sprawozdawczym Głównego Urzędu Statystycznego dostępny jest formularz elektroniczny ZD-5 Sprawozdanie apteki i punktu aptecznego. Obowiązkiem sprawozdawczym objęte są wszystkie apteki ogólnodostępne, zakładowe oraz punkty apteczne, które działały w dniu 31.12.2020 r. Celem badania jest zebranie danych o aptekach i punktach aptecznych, w tym informacji dotyczących rodzaju placówki, sprzedaży wysyłkowej produktów leczniczych przez Internet, dyżurów nocnych, przystosowania jednostki do potrzeb osób niepełnosprawnych oraz o osobach pracujących, w tym farmaceutach i technikach farmaceutycznych.

Sprawozdanie można wypełnić na Portalu Sprawozdawczym GUS po zalogowaniu się na stronie internetowej https://raport.stat.gov.pl. Termin przekazania sprawozdania upływa w dniu 29 stycznia 2021 r.

W celu wyjaśnienia jakichkolwiek wątpliwości dotyczących prawidłowego sporządzenia sprawozdania ZD-5 GUS prosi o kontakt z pracownikami Urzędu Statystycznego w Krakowie. Lista osób do kontaktów dostępna jest TUTAJ.

 

źródło: Nia.org.pl