Dyżury aptek: samorządy powiatowe mogą liczyć na gotowe wzory uchwał

 2 minuty

dyzury-aptek

W związku ze zmianami w dyżurowaniu aptek od stycznia br. Związek Powiatów Polskich przygotował wzory uchwał Zarządów Powiatów dotyczących ustalania dyżurów aptek na nowych zasadach – poinformował serwis Pulsmedycny.pl.

Wzory uchwał wraz z uzasadnieniami

Od 1 stycznia 2024 r. weszły w życie nowe zasady wyznaczania aptek do pełnienia dyżurów w nocy oraz w dni wolne od pracy. Jak donosi ZPP, nowe przepisy wprowadzają istotne modyfikacje w organizacji dyżurów aptek, co może pośrednio wpłynąć na samorządy powiatowe. W związku z tym Związek Powiatów Polskich przygotował przykładowe wzory uchwał Zarządów Powiatów dotyczących tej kwestii wraz z szablonami uzasadnień.

Jak zapewnia Związek, powiat może w ten sposób uzyskać wsparcie dostosowane do jego specyfiki, ponieważ szablony uzasadnień pozwalają na samodzielne uzupełnienia odnoszącego się do sytuacji konkretnego powiatu.

Samorządy powiatowe będące członkami ZPP, a zainteresowane skorzystaniem z szablonów mogą kontaktować się z Związkiem Powiatów Polskich, wysyłając wiadomość na adres: szkolenia@zpp.pl.

źródło: Pulsmedycyny.pl