DLA CZYTELNIKÓW!

 3 minuty

Farmacja Praktyczna

Tajemnicze znalezisko

Minęło ponad 30 lat, odkąd Jack Stapleton ukończył studia i stracił kontakt z dawnymi przyjaciółmi: Shawnem Daughtrym i Jamesem O’Rourke. Niezwykłe wydarzenia sprawiają jednak, że ich losy znowu się łączą. Shawn, archeolog, na kairskim targu odnajduje starożytny kodeks, a w nim ukryty dokument, którego treść może mu przynieść międzynarodową sławę. Idąc tropem znaleziska, wyrusza do Rzymu, by tam szukać ossuarium sprzed 2 tys. lat, którego zawartość zaszokuje hierarchię kościelną i miliony wiernych na całym świecie. James O’Rourke, arcybiskup Nowego Jorku, chcąc za wszelką cenę chronić Kościół, zwraca się do Stapletona z prośbą o pomoc w zachowaniu tajemnicy.

„Interwencja”, Robin Cook, Wydawnictwo: REBIS

Wyraź siebie

Przewodnik dla współczesnych kobiet, proponujący wiele skutecznych metod rozwiązywania problemów, jakie kobiety napotykają w pracy czy w relacjach z najbliższymi. Książka zawiera mnóstwo ćwiczeń i przedstawionych krok po kroku strategii wyrażania siebie. Kolejne rozdziały omawiają metody wyzwalania się z „pułapki współczucia”, sposoby radzenia sobie z krytyką i obawą przed odrzuceniem, sztukę odmawiania, opieranie się manipulacji i kierowanie własną karierą zawodową. Książka przełamuje stereotypowe postrzeganie kobiet i choć napisana z myślą o czytelniczkach, z pewnością, zainteresuje także czytelników.

„Kobieta asertywna”, Phelps Stanlee, Austin Nancy, Wydawnictwo Rebis.

Dźwięki z dziewiątki

Na ścieżce dźwiękowej najgorętszego obrazu tej zimy znalazły się kompozycje z wersji musicalowej „Nine” oraz piosenki napisane specjalnie na potrzeby filmu. Autorem wszystkich jest Maury Yeston. Dorobek twórców filmu gwarantuje sukces. Rob Marshall wyreżyserował obsypane Oscarami „Chicago”, zaś Anthony Minghella ma na swym koncie takie filmy, jak „Angielski pacjent” czy „Utalentowany Pan Ripley”. Film otrzymał już wiele nagród, w tym 7 statuetek Tony (m.in. dla Najlepszego Musicalu) oraz 5 nominacji do Złotych Globów (m.in. za Najlepszą Piosenkę Oryginalną).

Muzyka z filmu „Nine”, Universal Music.

Żołnierz miłości

Wokalistka znana z takich przebojów jak „Smooth Operator”, „No Ordinary Love” czy „King Of Sorrow” po 10-letniej przerwie nagrała nową płytę. Sade znana jest z charakterystycznej barwy głosu i ponadczasowego brzmienia. Od lat odnosi sukcesy po obu stronach Atlantyku. Od czasu wydanej w 1984 r. płyty „Diamond Life” Sade wraz ze swoim zespołem umieściła aż pięć albumów w pierwszej dziesiątce Billboard Top 200 Album Charts i sprzedała ponad 50 milionów płyt. Krążek „Soldier Of Love” nagrała z udziałem swojego wieloletniego producenta, Mike’a Peli.

„Soldier Of Love”, Sade, Sony Music.

Zobacz też

Menu dla cery, włosów i paznokci

Zbilansowane menu seniora

Menu na wsparcie oczu

Wielkanoc w wersji light

Grzyby w roli głównej