źródło: Premier.gov.pl
„Naszym celem jest przeprowadzenie programu szczepień, dzięki któremu mamy uzyskać odporność populacji. Jest to jedna z największych operacji logistycznych w ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat. Cały proces będzie przeprowadzony w sposób przyjazny dla obywateli – powiedział minister Michał Dworczyk.
Podstawowym celem zaprezentowanym w programie jest dostarczenie szczepionek:
Dokument składa się z 9 rozdziałów opisujących m. in. skuteczność i bezpieczeństwo szczepionek, proces zakupów i finansowanie, dystrybucję i logistykę, zalecenia medyczne i organizację punktów szczepień czy kolejność szczepień.
Propozycje zmian w programie szczepień będzie można przesyłać pod adresem: konsultacje-koronawirus@kprm.gov.pl.
Przed rozpoczęciem szczepień rząd planuje przeprowadzić dużą akcję informacyjną i profrekwencyjną. Wszystko po to, aby zachęcić do szczepień jak największą liczbę obywateli. „Przygotowujemy kompleksowy pakiet informacyjny obejmujący kampanię medialną, serwis poświęcony szczepieniom oraz infolinię” – powiedział minister zdrowia Adam Niedzielski. „Tak, żeby każdy z nas mógł poznać szczegóły dotyczące szczepień” – dodał.
Punkty szczepień przeciw COVID-19
Osoby zainteresowane zaszczepieniem będą mogły to zrobić:
Zgodnie z jego założeniami dobrowolnym i bezpłatnym szczepieniom będą podlegać osoby dorosłe oraz dzieci w wieku od 12 lat. Do 12 grudnia br. każdy może zgłosić swoje uwagi do projektu. Z kolei 15 grudnia br. rząd planuje przyjąć gotową strategię.
Ustawa o zawodzie farmaceuty do podpisu Prezydenta
NFZ: przetwarzanie danych osobowych – kiedy pamiętać o oświadczeniu?