XIX Koncert Noworoczny Aptekarzy

 3 minuty

źródło: ©Plateaux / fot.: Bartłomiej Sawka/Cinefoto

Noworoczny Koncert Aptekarzy organizowany już po raz 19-ty przez Okręgową Izbę Aptekarską w Warszawie to nie tylko wyjątkowe święto muzyczne, ale też okazja do wspólnego spotkania dla osób związanych z branżą farmaceutyczną, ich rodzin, przyjaciół, jak również osób zwyczajnie kochających dobrą muzykę prezentowaną w ciepłej, wyjątkowej atmosferze. Wzorem roku poprzedniego w głównej sali koncertowej Filharmonii Narodowej zaprezentowane zostaną najciekawsze i najbardziej znane kompozycje muzyki filmowej.

Program koncertu podzielony został na dwa bloki – pierwszy, o tytule „Fantastycznie, romantyczne”, uświetni zestaw kompozycji z wielkich przebojów filmowych, opowiadających o fantastycznych światach, nieprawdopodobnych historiach (choć niektóre z nich oparte są na prawdziwych wydarzeniach) i zupełnie niezwykłych postaciach. Usłyszymy Oscarową suitę z filmu „Fortepian”, niezrównane kosmiczne światy „odmalowane” przez Michaela Giacchino we współczesnej wersji „Star Treka”, muzykę Jamesa Hornera do przełomowego „Avatara” czy suitę Hansa Zimmera do „Człowieka ze stali”. Zaprezentowane zostaną też bardziej kameralne kompozycje Ennio Morricone, Ludovico Einaudiego, Alana Silvestriego i Johna Barry’ego.

Druga część koncertu („Opowieści dla małych i dużych”) obfitować będzie w przeboje z animacji, bajkowych opowieści, ale też ekranizacji komiksów. W „smoczym zestawie” usłyszymy temat z kultowego serialu „Gra o tron”, uzupełniony przez suitę z animacji „Jak wytresować smoka” i temat z „Parku jurajskiego”. Wielką atrakcją będą z pewnością piosenki („Mam tę moc” z „Krainy lodu”, „Kolorowy wiatr” z „Pocahontas” i „Płynie czas, liczę dni” z „Anastazji”), które stały się hitami nuconymi na całym świecie. W tym bloku koncertowym nie mogło także zabraknąć opowieści o superbohaterach. Zaprezentujemy chodzącego własnymi ścieżkami „Ant-Mana”, ale też całą superbohaterską drużynę „Avengersów”.

Niewątpliwą atrakcję tegorocznego koncertu stanowi udział wybitnej wokalistki, Edyty Krzemień – znanej ze święcących tryumfy musicali „Piloci” oraz „Upiór w operze” czy współpracy ze Zbigniewem Preisnerem. Utwory pod batutą maestro Macieja Sztora wykona Orkiestra Akademii Beethovenowskiej, czołowy polski zespół symfoniczny młodego pokolenia.
W przerwie koncertu przewidziany jest poczęstunek.

Sponsorem XIX Koncertu Noworocznego Aptekarzy jest Polpharma. Patronat medialny nad wydarzeniem sprawuje magazyn „Farmacja Praktyczna” oraz portal Managerfarmacji.pl.

Bilety można zdobyć w salonach Empik, Saturn, MediaMarkt oraz online poprzez platformę Eventim.

***

XIX Koncert Noworoczny Aptekarzy
17.02.2019, Filharmonia Narodowa, Warszawa / rozpoczęcie: 17:00
Wykonawcy: Edyta Krzemień, Orkiestra Akademii Beethovenowskiej, Maciej Sztor
Organizator: Okręgowa Izba Aptekarska w Warszawie / Producent wykonawczy: Fundacja Plateaux
Ceny biletów: 60/75/90 PLN