Ułatwienie dla osób z niepełnosprawnościami szukających ginekologa

 2 minuty

ginekologia-niepelnosprawnosc

„Znalezienie odpowiedniego gabinetu ginekologicznego może być wyzwaniem, zwłaszcza dla osób z niepełnosprawnościami” – czytamy na stronie Rzecznika Praw Pacjenta. Dlatego powstała specjalna wyszukiwarka internetowa gabinetów dostosowanych do osób z niepełnosprawnościami – przypomina serwis Politykazdowotna.com.

Lista gabinetów dostosowanych do osób z niepełnosprawnościami

Dostępna Ginekologia to internetowa wyszukiwarka, która umożliwia szybkie i skutecznie znalezienie gabinetów ginekologicznych w wybranej lokalizacji, przystosowanych do obsługi pacjentów ze szczególnymi potrzebami. Powstała w ramach projektu realizowanego przez fundację Kulawa Warszawa.

  • Sama wyszukiwarka jest dosyć intuicyjna i pozwala pacjentowi filtrować gabinety ginekologiczne w zależności od udogodnień, których potrzebują. Wśród nich można znaleźć np. gabinet z obniżanym fotelem ginekologicznym, podnośnikiem do przesadzania na fotel, możliwością wejścia z psem asystującym czy pętlą indukcyjną.
  • Ponadto, osoby zarejestrowane na stronie mogą samodzielnie dodawać do bazy kolejne gabinety ginekologiczne, które są dostosowane w jakiś sposób pod potrzeby osób z danymi niepełnosprawnościami.
  • Na stronie można również znaleźć listę placówek medycznych, w których znajdują się wagi dostępne w danym województwie, z rozróżnieniem na wagi siedzące i łóżkowe oraz ich podtypy.

Wyszukiwarka jest dostępna na stronie: https://dostepnaginekologia.pl/.

źródło: Politykazdrowotna.com