Ukraińscy psycholodzy będą mogli pomagać swoim rodakom

 2 minuty

psycholog-ukraina

Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy o zmianie ustawy o pomocy obywatelom Ukrainy w związku z konfliktem zbrojnym na terytorium tego państwa oraz niektórych innych ustaw, przedłożony przez ministra spraw wewnętrznych i administracji. W projekcie nowelizacji specustawy ukraińskiej, którą zajął się dziś rząd, oprócz zmian doprecyzowujących znalazła się m.in. kwestia umożliwienia świadczenia usług psychologicznych – informuje serwis Politykazdrowotna.com.

Pomoc psychologiczna dla obywateli Ukrainy

Ustawa o pomocy obywatelom Ukrainy w związku z konfliktem zbrojnym na terytorium tego państwa weszła w życie 12 marca br. z mocą od 24 lutego. Wiceminister spraw wewnętrznych Paweł Szefernaker dodaje, że oprócz zmian doprecyzowujących w nowelizacji znalazły się również kwestie praktyczne.

„Np. kwestia tego, aby umożliwić świadczenie usług psychologicznych przez ukraińskich psychologów na rzecz swoich rodaków. I jedni i drudzy nie znają języka polskiego. Warto – jeżeli są np. lekarze, którzy tutaj dotarli do Polski – żeby oni leczyli Ukraińców” – mówi Paweł Szefernaker.

źródło: Politykazdrowotna.com