Szef MZ o wstępnej dacie zniesienia stanu zagrożenia epidemicznego

 2 minuty

prezydium-nra

Planowaną datą zniesienia stanu zagrożenia epidemicznego jest koniec czerwca tego roku – powiedział w środę 19 kwietnia Minister Zdrowia, Adam Niedzielski, o czym informuje serwis Politykazdrowotna.com. Dodał, że resort „przymierza się” do zniesienia obowiązku noszenia maseczek w aptekach.

MZ: sytuacja epidemiczna w Polsce ulega poprawie

Szef resortu zdrowia przyznał, że „w tej chwili sytuacja epidemiczna w Polsce ulega systematycznej poprawie”.

„Na Radzie Ministrów rozmawialiśmy o zniesieniu stanu zagrożenia epidemicznego. Tutaj taką wstępną, planowaną datą zniesienia tego stanu jest koniec czerwca tego roku, więc pod tym kątem w tej chwili zostaną przygotowane odpowiednie dwa rozporządzenia” – powiedział.

Jak wyjaśnił, jedno z tych rozporządzeń będzie dotyczyło stanu epidemicznego. „I ono właśnie wskaże konkretną datę zniesienia stanu, którą w tej chwili przewidujemy na 30 czerwca. A drugie rozporządzenie, które dotyczy restrykcji w tym czasie, będzie prawdopodobnie oznaczało zniesienie pewnych rygorów, które są w tej chwili” – wskazał szef MZ.

„Przymierzamy się do tego, żeby znieść obowiązek noszenia maseczek w aptekach pozostawiając jeszcze (ten obowiązek – przyp. red.) w podmiotach innych, leczniczych” – dodał minister.

źródło: Politykazdrowotna.com