Samorząd Aptekarski uruchomił serwis „Farmaceuci dla Ukrainy”

 2 minuty

Naczelna Izba Aptekarska uruchomiła stronę internetową, której celem jest wsparcie humanitarne obywateli Ukrainy, w tym również farmaceutów.

Strona internetowa Farmaceucidlaukrainy.pl stanowi źródło aktualnych informacji o prowadzonych na rzecz obywateli Ukrainy wielokierunkowych form wsparcia, w tym m.in. zweryfikowane zbiórki finansowe i niematerialne. W serwisie dostępne będą także informacje dotyczące bazy noclegowej i ofert pracy, również poza sektorem ochrony zdrowia.

Wystawianie i realizacja recept dla ukraińskich pacjentów

W celu ułatwienia obywatelom Ukrainy zaopatrzenia w Polsce w produkty lecznicze i wyroby medyczne dostępne na receptę, strona Farmaceucidlaukrainy.pl zawiera dedykowaną zakładkę, zawierającą instrukcje dotyczące prawidłowego wystawiania i realizacji recept dla obywateli spoza UE.

Dla lekarzy

W części dla lekarzy znajdują się najistotniejsze informacje dotyczące prawidłowego wystawiania recept oraz wzory dokumentów, jakimi może legitymować się obywatel Ukrainy, oczekujący pomocy lekarskiej, która będzie wiązała się m.in. z wystawieniem recepty.

Dla farmaceutów

W części dla farmaceutów znajdują się informacje dotyczące zasad realizacji polskich recept elektronicznych i papierowych dla obywateli Ukrainy, realizacji recept ukraińskich, a także wzory dokumentów, jakimi może legitymować się obywatel Ukrainy podczas realizacji recept w aptece ogólnodostępnej czy punkcie aptecznym.

źródło: Nia.org.pl