Ruszyła rejestracja najmłodszych dzieci na szczepienie przeciw COVID-19

 1 minuta

szczepienia

W dniu 12 grudnia br. ruszyły szczepienia przeciw COVID-19 dla dzieci w wieku od 6 miesięcy do 4 lat. W nocy z 11 na 12 grudnia wystawiono blisko 2 mln e-skierowań – informuje Rynekzdrowia.pl.

Szczepienia dla najmłodszych

Szczepienie podstawowe składa się z trzech dawek szczepionki – dwóch podawanych w odstępie trzech tygodni i trzeciej dawki po ośmiu tygodniach od przyjęcia drugiej dawki. Zastrzyki dla dzieci będą wykonywane szczepionką Comirnaty, którą należy podawać domięśniowo. Miejsce podania zależy od wieku dziecka i masy mięśni.

Od 7 grudnia punkty szczepień mogą zamawiać szczepionkę w systemie informatycznym. 5 grudnia do Polski przybyło 504 tys. dawek szczepionki, co pozwoli na pełne zaszczepienie 168 tys. dzieci.

Rejestracja

Dzieci można rejestrować przez mojeIKP (konto rodzica), infolinię Narodowego Programu Szczepień – (numer tel. 989) i w punkcie szczepień.

Od 16 września 2022 r. drugą dawkę przypominającą przeciw COVID-19 mogą zaszczepić się wszystkie osoby powyżej 12 lat. Od 3 października 2022 r. możliwe są szczepienia przypominające w grupie dzieci 5-11 lat.

źródło: Rynekzdrowia.pl