Prezes NRA na liście stu najbardziej wpływowych osób w ochronie zdrowia

 2 minuty

nowy-prezes-nra2

W tegorocznej edycji renomowanego rankingu „Lista Stu” organizowanego przez „Puls Medycyny”, dwie kluczowe postaci naszego samorządu – obecny Prezes Naczelnej Rady Aptekarskiej, Marek Tomków oraz była Prezes, Elżbieta Piotrowska-Rutkowska, zostały uhonorowane za ich znaczący wkład w rozwój sektora zdrowia w Polsce.

„Lista Stu” – wpływowi w ochronie zdrowia

„Lista Stu” to jeden z najbardziej prestiżowych rankingów w sektorze ochrony zdrowia, który wyróżnia osoby mające największy wpływ na jego rozwój. Kryteriami oceny są innowacyjność, zaangażowanie w poprawę jakości opieki zdrowotnej oraz aktywny udział w publicznej debacie o zdrowiu.

Marek Tomków zajął w rankingu 44. Miejsce, z kolei Elżbieta Piotrowska-Rutkowska została wyróżniona 19. pozycją.

Wyróżnienie przedstawicieli Naczelnej Rady Aptekarskiej w tym rankingu podkreśla kluczową rolę, jaką farmaceuci odgrywają w systemie ochrony zdrowia. Jest to również potwierdzeniem, że działania podejmowane przez Naczelną Izbę Aptekarską na rzecz zapewnienia wysokiej jakości opieki farmaceutycznej i bezpieczeństwa pacjentów, są wysoko oceniane i mają realny wpływ na kształtowanie polityki zdrowotnej kraju.

Pełna Lista 100 najbardziej wpływowych osób w polskim systemie ochrony zdrowia w 2023 r. dostępna jest TUTAJ.

źródło: Nia.org.pl