Premier powołał nową szefową resortu zdrowia

 2 minuty

nowa-minister-zdrowia

Dotychczasowy Minister Zdrowia Adam Niedzielski złożył dymisję. Na stanowisko szefowej resortu zdrowia powołana została posłanka PiS, Katarzyna Sójka, z wykształcenia lekarz, specjalistka chorób wewnętrznych – poinformował serwis Medexpress.pl.

Kim jest nowa Minister Zdrowia?

Katarzyna Sójka jest lekarką ze specjalizacją z zakresu chorób wewnętrznych. Katarzyna Sójka urodziła się w 1986 r. w Ostrowie Wielkopolskim. Jest absolwentką Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu oraz leśnictwa na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu. W zawodzie lekarza praktykuje jako internista oraz lekarz rodzinny. Praktykowała w szpitalach w Ostrowie Wielkopolskim i Kępnie oraz w przychodniach w Mikstacie i Ostrzeszowie.

W 2018 r. została wybrana radną powiatu ostrzeszowskiego, objęła funkcję wiceprzewodniczącej tego gremium. Pełni funkcje poselskie od 2019 r. W ramach pracy w Sejmie przynależy m.in. do:

  • Komisji Ochrony Środowiska, Zasobów Naturalnych i Leśnictwa;
  • Podkomisji stała do spraw jakości powietrza;
  • Komisji Polityki Społecznej i Rodziny;
  • Podkomisji stałej do spraw organizacji ochrony zdrowia i innowacyjności w medycynie.

Brała także czynny udział w pracach nad nowelizacją ustawy o zawodzie farmaceuty, ratownika medycznego oraz samorządzie ratowników medycznych oraz nadzwyczajnej podkomisji ds. ustawy o jakości w opiece zdrowotnej i bezpieczeństwie pacjenta.

 źródło: Medexpress.pl