Polpharma w dobrym klimacie!

 2 minuty

Już ponad cztery miesiące trwa akcja Polpharmy z Fundacją Las na Zawsze – Zadbajmy o dobry klimat.

Założeniem akcji jest sadzenie lasów zgodnie z zasadą: jedna ekowizyta online trwająca powyżej 5 minut przedstawiciela Polpharmy z farmaceutą lub lekarzem to jeden metr kwadratowy lasu zasadzonego jeszcze w tym roku. W akcję zaangażowani są zarówno farmaceuci jak i lekarze, a w wirtualnym koszyku jest już ponad 4 ha lasu, które będą sadzone wiosną i jesienią tego roku. Obecnie trwa poszukiwanie odpowiednich działek, na których powstaną pierwsze lasy Polpharmy. Dlaczego będą wyjątkowe? Lasy te będą bioróżnorodne i nigdy nie zostaną ścięte na deski.

Co to oznacza dla klimatu? Drzewa doczekają spokojnie swojej starości. Wiedząc, że 1 ha lasu dostarcza ponad 7 ton tlenu rocznie, a 1 ha stuletniego lasu nawet 700 ton rocznie, lasy Polpharmy będą wspierać klimat dostarczając z roku na rok coraz więcej tlenu. W tym celu dobierane są również te gatunki sadzonek, które dla ochrony klimatu mają najkorzystniejszy wpływ. Nowe lasy zapełnią więc drzewa owocowe, przeszczepione runo leśne, rodzime gatunki drzew oraz krzewy.

Zapraszamy na ekowizytę
Ale akcja Zadbajmy o dobry klimat to nie tylko sadzenie lasów. Jeśli chciałbyś dowiedzieć się czegoś więcej o tym, co możemy lasom zawdzięczać i jak możesz się im odwdzięczyć zapraszamy na nową odsłonę serwisu www.ekowizyta.pl. Dzięki ekonewsom i krótkim filmikom edukacyjnym dowiesz się m.in., jak las wpływa na nasze zdrowie, obniżając ciśnienie krwi lub je podwyższając, jak troszczyć się o lasy i dlaczego będąc w lesie, warto rozrzucać zebrane wcześniej pestki śliwy lub jabłoni?

źródło: Polpharma Biuro Handlowe Sp. z o.o.