Od maja tego roku wystartowaliśmy z kolejną edycją Europejskiego Programu Edukacyjnego – Akademia Farmacji Praktycznej. W ramach EPE – AFP odbędzie się 14 spotkań, w których weźmie udział 1340 farmaceutów. W ubiegłorocznej edycji EPE – AFP wzięło udział 1233 farmaceutów. Frekwencja wśród uczestników zajęć wyniosła aż 98 proc.!
Uznanie i odpowiedzialność
Sponsorem projektu pod nazwą Europejski Program Edukacyjny jest Polpharma. To działanie przygotowane specjalnie z myślą o farmaceutach i dla farmaceutów. Organizując EPE – AFP pamiętaliśmy o tym, że zawód farmaceuty cieszy się dużym prestiżem i uznaniem społecznym, ale jednocześnie wiąże się ze szczególną odpowiedzialnością. Farmaceuta jest profesjonalnym doradcą chorego w zakresie farmakoterapii, a jednocześnie ostatnim ogniwem mogącym dokonać weryfikacji ordynacji lekarskiej przed rozpoczęciem terapii przez pacjenta. Dlatego, podobnie jak podczas poprzednich edycji programu, tak również w ramach obecnego projektu został przygotowany cykl wykładów poświęconych farmakoterapii najczęściej występujących schorzeń.
Szansa na „twarde” punkty
Europejski Program Edukacyjny – Akademia Farmacji Praktycznej jest współtworzona i prowadzona przez wybitnych specjalistów. EPE - AFP objęty jest protokołem przyznawania punktów edukacyjnych dla farmaceutów. Patronat nad programem objęło Studium Kształcenia Podyplomowego – Wydział Farmaceutyczny Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku. Uczestniczący w szkoleniach farmaceuci będą mieli możliwość zdobycia „twardych” punktów edukacyjnych. Za udział w kursie oraz pozytywne zdanie testu każdy uczestnik otrzyma 7 „twardych” punktów edukacyjnych. Dodatkowo uczestnicy konferencji otrzymają 4 punkty edukacyjne za udział w pozostałych wykładach.