Od 28 marca br. te leki nie będą już finansowane w ramach RDTL

 2 minuty

nowa-lista-rdtl

Resort zdrowia ogłosił kolejny wykaz produktów leczniczych niepodlegających finansowaniu w ramach procedury ratunkowego dostępu do technologii lekowych (RDTL) – informuje serwis Poradnikzdrowie.pl. Na liście znalazło się ponad 130 leków. Nowe zasady finansowania zaczną obowiązywać już 28 marca br.

Nowa lista leków niepodlegających finansowaniu w ramach RDTL

20 marca Minister Zdrowia ogłosił nową listę produktów leczniczych, które nie podlegają finansowaniu w ramach procedury ratunkowego dostępu do technologii lekowych (RDTL). Na liście znalazło się 136 preparatów.

W wydanym komunikacie resort zdrowia zaznacza, że chorzy, którzy już rozpoczęli leczenie produktem leczniczym znajdującym się na nowej liście przed dniem obowiązywania właściwego wykazu, mają prawo do kontynuacji terapii. Jest jednak jeden warunek. Muszą udowodnić skuteczność dotychczasowego leczenia.

„Informacja o kontynuacji leczenia powinna zostać przekazana przez świadczeniodawcę do właściwego lokalnego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia” – zaznacza MZ. Komunikat resortu wchodzi w życie w ciągu 7 dni od daty publikacji, a więc od 28 marca br.

Pełną treść komunikatu znajdą Państwo TUTAJ.

źródło: Poradnikzdrowie.pl