Obowiązkowe maseczki w aptekach i szpitalach do końca września

 2 minuty

Do 30 września br. przedłużone zostały aktualne ograniczenia epidemiczne – w tym obowiązkowe maseczki w szpitalach i aptekach – informuje Rynekzdrowia.pl. Stosowne rozporządzenie w tej sprawie opublikowano już w Dzienniku Ustaw.

Obowiązek noszenia maseczek w aptekach i szpitalach przedłużony do końca września

Oznacza to, że nadal konieczne będzie zakrywanie, przy pomocy maseczki, ust i nosa w budynkach, w których jest prowadzona działalność lecznicza i w aptekach.

Zmienione rozporządzenie w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu zagrożenia epidemicznego przewiduje ponadto m.in.:

  • przywrócenie obowiązku dostarczania świadczeniodawcy oryginału skierowania na dane świadczenie w postaci papierowej w terminie 14 dni roboczych od dokonania wpisu na listę oczekujących,
  • wprowadzenie regulacji, zgodnie z którą wniosek o przywrócenie na listę oczekujących, świadczeniobiorca będzie mógł zgłosić nie później niż w terminie 14 dni od dnia zakończenia obowiązywania uprawnienia do przywrócenia na tę listę bez konieczności uprawdopodobnienia, że niezgłoszenie się nastąpiło z powodu siły wyższej.

Zmienione rozporządzenie wejdzie w życie 31 sierpnia.

źródło: Rynekzdrowia.pl