Nowa e-usługa zdrowotna

 2 minuty

nowa-e-usluga e recepta

Usługa e-rejestracja zostanie wprowadzona pilotażowo w dwóch województwach – poinformował Minister Zdrowia, Adam Niedzielski – o czym informuje Politykazdrowotna.com. Zdaniem szefa resortu zdrowia to krok w kierunku zwiększenia dostępności do świadczeń medycznych.

Nowe e-świadczenie zdrowotne

Jak poinformował Adam Niedzielski, e-rejestracja zostanie wprowadzona w formie pilotażu w województwie mazowieckim i łódzkim. Usługa zostanie uruchomiona w drugiej połowie maja br.

„Będzie można pilotażowo zarejestrować się na wizytę u kardiologa oraz na badania specjalistyczne: rezonans magnetyczny i tomografię komputerową” – wyjaśnił szef resortu zdrowia.

Aktualnie w Polsce działają takie rozwiązania, jak: e-recepty, e-skierowania czy e-dokumentacja medyczna, która ciągle pozostaje na etapie wdrożeniowym. Szef resortu zdrowia poinformował, że od początku wprowadzenia tych e-usług, wystawiono ponad miliard e-recept i 70 milionów e-skierowań.

Rozwój teleopieki

Szef resortu zdrowia zapewnił, że obecne rozwiązania teleopieki, takie jak domowa opieka medyczna czy telemonitoring urządzeń wszczepialnych będą dalej rozwijane. Usługi te rozwinęły się podczas pandemii COVID-19. Minister zdrowia zapowiedział, że w najbliższym czasie zostanie wdrożony monitoring urządzeń wszczepialnych.

źródło: Politykazdrowotna.com