NFZ wydał zarządzenie ws. Krajowej Sieci Kardiologicznej

 2 minuty

Narodowy Fundusz Zdrowia opublikował zarządzenie w sprawie programu pilotażowego opieki nad świadczeniobiorcą w ramach sieci kardiologicznej – informuje serwis Politykazdrowotna.com.

Jak donosi Politykazdrowotna.com, powołując się na informacje Funduszu, wydane zarządzenie Prezesa NFZ związane jest z wejściem w życie rozporządzenia Ministra Zdrowia w sprawie programu pilotażowego opieki nad świadczeniobiorcą w ramach sieci kardiologicznej. Do zarządzenia załączone zostały wzory umów na świadczenia w ramach pilotażu, wykaz mierników i wskaźników, wzór ankiety satysfakcji pacjenta oraz katalog produktów rozliczeniowych finansowanych bezlimitowych oraz zakresów skojarzonych.

Pilotaż na Mazowszu

Pilotaż Krajowej Sieci Kardiologicznej odbędzie się na terenie województwa mazowieckiego. Będzie trwał 25 miesięcy (sama realizacja pilotażu 18 miesięcy). Program kierowany jest do pacjentów z następującymi schorzeniami:

  • nadciśnienie tętnicze oporne i wtórne,
  • niewydolność serca,
  • nadkomorowe i komorowe zaburzenia rytmu i przewodzenia,
  • wady serca zastawkowe.

Regionalnym Ośrodkiem Koordynującym program będzie: Narodowy Instytut Kardiologii Stefana Kardynała Wyszyńskiego – Państwowy Instytut Badawczy w Warszawie.

źródło: Politykazdrowotna.com