Największe odkrycia w historii medycyny

 2 minuty

Narodziny teorii zarazków. Odkrycie dziedziczenia, genetyki i DNA. Zrozumienie istoty chorób psychicznych. Wreszcie narodziny immunologii. Wielu z nas nawet nie podejrzewa, że prawdopodobnie zawdzięcza życie jednemu z powyższych odkryć. Na pewnym etapie uratowała nas zapewne jedna ze szczepionek. Albo antybiotyk lub zdjęcie rentgenowskie. W swej książce Jon Queijo opowiada niezwykłe historie stojące za tymi rewolucjami. Nie wszystkie zawdzięczamy uporowi i nieustępliwości jednostek, które nie poddawały się pomimo wielokrotnych porażek. Wiele z nich stanowiło rezultat zwykłego ślepego trafu, zakrawającego na interwencję sił wyższych. „Przełom!” to fascynująca opowieść o lekarzach, naukowcach, pacjentach i zwykłych, szarych ludziach. Zawiera się w niej szeroka gama emocji – od szoku i niedowierzania w momencie nagłego odkrycia głęboko skrywanego sekretu natury, do poczucia ulgi i radości z powodu wynalezienia nowego narzędzia, będącego w stanie oszczędzić chorym bólu lub uratować ich od pewnej śmierci. Przede wszystkim jednak to książka o tym, jak człowiek w nowatorski i zaskakujący sposób dąży do poszerzania granic własnej wiedzy.

„Przełom!”, Queijo Jon, Wydawnictwo Sonia Draga

Osoby, które za pośrednictwem strony www.farmacjapraktyczna.pl wyślą na adres:
redakcja@farmacjapraktyczna.pl
maila z hasłem: PRZEŁOM, mają szansę otrzymać książkę w prezencie.

Informujemy, że podane dane osobowe przetwarzane będą przez Polpharma Biuro Handlowe Sp. z o.o., z siedzibą w Warszawie przy ul. Bobrowieckiej 6, zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. 2002 r. Nr 101 poz. 926 ze zm.) w celu organizacji konkursu oraz w celu informowania o produktach i usługach spółek należących do Grupy Polpharma.
Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne.
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Polpharma Biuro Handlowe Sp. z o.o. w określonych powyżej celach.

Zobacz też

Menu dla cery, włosów i paznokci

Zbilansowane menu seniora

Menu na wsparcie oczu

Wielkanoc w wersji light

Grzyby w roli głównej