Naczelna Izba Aptekarska zachęca apteki, by podłączały się do ZSMOPL

 2 minuty

źródło: Rynekapetk.pl / Nia.org.pl

„W związku z opublikowanym w dniu 1 grudnia 2017 r. komunikatem Centrum Systemów Informacyjnych w Ochronie Zdrowia pt. >>Zoptymalizowana funkcjonalność zakładania kont w ZSMOPL już dostępna<<, zwracam się do Państwa z uprzejmą prośbą o rozpoczęcie procedury podłączania się aptek do systemu produkcyjnego Zintegrowanego Systemu Obrotu Produktami Leczniczymi” – pisze Elżbieta Piotrowska-Rutkowska.

Prezes NRA wyjaśnia, że w przypadku stwierdzenia problemów związanych z procedurą zakładania kont i podłączania podmiotów raportujących do środowiska produkcyjnego należy pilnie zgłosić nieprawidłowości do CSIOZ. Jest to bowiem spowodowane chęcią wyeliminowania problemów związanych z nałożonym przez przepisy ustawy z dnia 6 września 2001 r. (Dz. U. z 2017 r. poz. 2211) obowiązkiem raportowania danych do ZSMOPL.

Prezes NRA informuje ponadto, że Naczelna Izba Aptekarska prowadzi aktualnie rozmowy z resortem zdrowia oraz z Centrum Systemów Informacyjnych w Ochronie Zdrowia w celu przedłużenia terminu raportowania danych do Systemu ZSMOPL.