Mroczne dzieje kultowej pielęgniarki

 1 minuta

1947 rok. Mildred Ratched zaczyna pracę jako pielęgniarka w najlepszym szpitalu psychiatrycznym. Jednak pod jej wymuskanym wizerunkiem tli się mrok.

Mildred Ratched przyjeżdża do Północnej Kalifornii, szukając zatrudnienia w szpitalu psychiatrycznym, w którym zaczęto prowadzić fascynujące eksperymenty na ludzkich umysłach. Kobieta rozpoczyna swoją przygodę jako oddana swoim obowiązkom pielęgniarka. Jednak w miarę infiltracji systemu opieki zdrowotnej i jego pracowników, u bohaterki ujawnia się od dawna tląca się w niej ciemność, potwierdzająca tezę, że człowiek nie rodzi się potworem, a staje się nim za życia. Tak rozpoczyna się historia jednej z najbardziej kultowych postaci światowego kina – pielęgniarce z legendarnego filmu „Lot nad kukułczym gniazdem”. Za scenariusz pierwszego sezonu wyprodukowanego przez platformę Netflix serialu odpowiada Ryan Murphy, znany z takich produkcji, jak „Glee” czy „American Crime Story”.

„Ratched”, reż. Evan Romansky, scen. Ryan Murphy. Wyst.: Sarah Paulson, Cynthia Nixon, Judy Davis, Sharon Stone, Jon Jon Briones, Finn Wittrock, Charlie Carver, Alice Englert. Produkcja: Netflix.

Zobacz też

Wielkie odkrycie

Dobranoc na zdrowie

Zdrowie zaklęte w smakołyku

Największe hity mega gwiazdy

Życie od początku

Uzdolniona outsiderka

Era „chorób wyzwań”