Moje IKP: receptę można wykupić bez połączenia z Internetem

 2 minuty

ikp

Bezpłatna aplikacja mobilna mojeIKP, która daje dostęp do wielu funkcjonalności Internetowego Konta Pacjenta, działa także w trybie offline – przypomina serwis Politykazdrowotna.com. Receptę można wykupić bez połączenia z Internetem – wskazuje Centrum e-Zdrowia.

Moje IKP działa również poza siecią

Aplikacja umożliwia m.in.: łatwe odbieranie e-recept i e-skierowań, sprawdzenie dawkowania przepisanego leku, wykupienie leku w aptece przez pokazanie kodu QR na ekranie telefonu, bez konieczności podawania farmaceucie numeru PESEL oraz ustawienia przypomnienia, kiedy pacjent ma wziąć leki. Dzięki aplikacji można też np. sprawdzić, kiedy i w jakiej placówce odbędzie się wizyta na podstawie zarejestrowanego e-skierowania.

Jak wyjaśniono na stronie Pacjent.gov.pl, gdy zobaczymy komunikat, że nie mamy dostępu do Internetu, nadal możemy skorzystać z dostępu do dokumentów – w specjalnym trybie offline.

Aplikacja w trybie offline

„Kliknij na >>Przejdź do trybu offline<<. Jeśli np. e-recepta, którą chcesz wykupić, była widoczna w twojej aplikacji, to możesz ją otworzyć i dać farmaceucie jej kod do zeskanowania” – wskazano.

Co ważne – informacje i dokumenty w aplikacji widoczne w trybie offline są takie, jakie były przy ostatnim połączeniu z Internetem i zalogowaniu się do mojeIKP.

W przypadku dokumentów dla dzieci i bliskich nie pobierają się one automatycznie do trybu offline przy każdym uruchomieniu aplikacji. Zapisują się dopiero wówczas, jeśli przełączymy się na konto dziecka lub bliskiej osoby. Działanie to związane jest z wydajnością systemu.

W trybie offline nie można m.in. uaktualnić danych ani zarejestrować się na szczepienie.

źródło: Politykazdrowotna.com