Kulturalny grudzień

 4 minuty

Farmacja Praktyczna

Bajm – wielki koncert jubileuszowy

Jeden z najbardziej znanych polskich zespołów. Dziesiątki niezapomnianych hitów, przy których bawiło się wiele pokoleń. „Piechotą do lata”, „Dwa serca, dwa smutki”, „Siedzę i myślę”, „Modlitwa o złoty deszcz”, „Myśli i słowa” – to tylko część hitów Bajmu, kropla w morzu ich wspaniałego artystycznego dorobku. Już 13 grudnia w Sali Kongresowej w Warszawie, w otoczeniu nastrojowej scenografii, Beata Kozidrak razem z zespołem zabiorą swoich fanów w pełną wzruszeń podróż po ponad 30-letniej historii grupy.
Warszawa, Sala Kongresowa, 13.12.2009, godz. 18
Bilety: 70-180 zł

The Merchants of Bollywood

Megawidowisko „The Merchants of Bollywood” to największa w historii produkcja przygotowana z ogromnym rozmachem przez najlepszych bollywoodzkich twórców – ludzi, którzy chcieli przenieść na scenę wszystko to, co najcenniejsze w indyjskim kinie. I zrobili to perfekcyjnie. Kilkudziesięciu tancerzy, wokalistów oraz aktorów, bajeczne kostiumy i scenografia ukazujące przepych Bollywood, muzyka na żywo z wykorzystaniem tradycyjnych instrumentów, a także multimedialne pokazy wzbogacające show składają się na sukces tego widowiska z Bombaju.
Bydgoszcz, Hala Łuczniczka, 12.12.2009, godz. 19
Gdynia, Hala Sportowo-Widowiskowa „Gdynia”, 14.12.2009, godz. 19
Warszawa, Pałac Kultury i Nauki, 15-16.12.2009, godz. 20
Zabrze, Dom Muzyki i Tańca, 17.12.2009, godz. 19
Bilety: 80-140 zł

Notre – Dame

Koncertowa realizacja powieści Victora Hugo to wzruszająca historia dzwonnika Quasimodo i pięknej Esmeraldy. Genialne utwory Luca Plamondona i Richarda Cocciante w wykonaniu polskich wokalistów. Bajeczne kostiumy i scenografia przenosząca widzów prosto do XV-wiecznego Paryża. Przejmująca historia dzwonnika Quasimodo, który o względy Cyganki walczy z przystojnym Febusem i … własnym opiekunem wzruszała już widzów we Francji, Belgii, Anglii oraz dalekim Las Vegas, w grudniu do grona jej wielbicieli z pewnością dołączą Polacy.
Warszawa, Sala Kongresowa, 29.12.2009 – godz. 19, 30.12.2009 – godz. 17
Bilety: 70-250 zł

Sylwestrowa Gala Gwiazd

Bogusław Kaczyński zaprasza na „Sylwestrową Galę Gwiazd” z udziałem największych artystów świata operetki, musicalu i piosenki. Wystąpią: Grażyna Brodzińska, Kamila Cholewińska, Małgorzata Długosz, Zbigniew Macias, Witold Matulka, Arnold Rutkowski i Jacek Wójcicki. Usłyszymy światowe hity operetki, musicalu i piosenki w szampańskim nastroju z kankanem w tle. Nie zabraknie specjalnych efektów i atrakcji sylwestrowych. Koncert odbywać się będzie we wspaniałej atmosferze i scenografii wiedeńskiego pałacu. Całości dopełni symfoniczna Orkiestra Filharmonii Śląskiej. W przerwie uczestnbików koncertu czeka począstunek z toastem. Czas trwania: ok. 3,5 godz.
Warszawa, Torwar, 31.12.2009, godz. 19
Bilety: 150-250 zł

Walt Disney – Królestwo Muzyki

W programie koncertu znajdą się między innymi: muzyka z filmu „Śpiąca Królewna” na motywach baletu Piotra Czajkowskiego, doskonale znane piosenki z „Pocahontas”, „Herkulesa” czy „Aladyna”, aria z musicalowej inscenizacji „Pięknej i Bestii” oraz utwory z najnowszych filmów Disneya. Spotkanie z orkiestrą, chórem i solistami, widowiskowa oprawa i znajome melodie, to wszystko razem pozostawi niezatarte wrażenie i zachęci najmłodszych do dalszych podróży w świat muzyki. Koncert będzie znakomitym prezentem na Mikołaja dla całej rodziny! A ponadto okazją do wysłuchania gwiazd rodzimej sceny muzycznej. Wśród wykonawców: Natalia Kukulska, Gabriela Kulka, Kuba Molęda i Łukasz Dziedzic, Polska Orkiestra Sinfonia Iuventus i Chór Akademicki Uniwersytetu Warszawskiego.
Więcej informacji: www.magicznekoncerty.pl
Warszawa, Sala Kongresowa, 19.12.2009, godz. 14, 16.30, 19
Bilety: 40-80

Zobacz też

Menu dla cery, włosów i paznokci

Zbilansowane menu seniora

Menu na wsparcie oczu

Wielkanoc w wersji light

Grzyby w roli głównej