Kolejne nominacje profesorskie

 2 minuty

Farmacja Praktyczna

Nominację w dziedzinie nauk farmaceutycznych otrzymała Ewa Poleszak z Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. Podczas uroczystości prezydent mówił, że profesorowie także stanowią dorobek 25-lecia Polski wolnej, demokratycznej. Przypomniał, że na początku zmian ustrojowych pojawiały się obawy, co będzie z polską nauką.

– Sądząc po życiorysach, po dokonaniach, które doprowadziły do tytułów profesorskich, można być optymistą i mieć przekonanie o tym, że kondycja polskiej nauki jest dobra. Ale powinna być jeszcze lepsza, aby sprostać niełatwej konkurencji, która zarówno daje o sobie znać w kraju pomiędzy uczelniami , jak i w Europie i świecie – podkreślił Bronisław Komorowski.

Życzył profesorom umiejętności wykorzystania tego awansu – ogromnego , zasłużonego – także na rzecz budowania skutecznej konkurencyjności polskiej nauki, która jest zawsze droga do jeszcze poważniejszego sukcesu.

W piątkowej uroczystości wzięli udział Szef BBN Stanisław Koziej, minister w KPRP Maciej Klimczak, a także doradcy: Jerzy Smoliński i Henryk Wujec.