Jest projekt wrześniowej listy refundacyjnej

 1 minuta

roznokolorowe tabletki

Ministerstwo Zdrowia opublikowało projekt nowej listy leków refundowanych, która zacznie obowiązywać od września br. – informuje serwis Politykazdrowotna.com. Jakie nowości znalazły się w projektowanym wykazie?

Chodzi o opublikowany Projekt Obwieszczenia Ministra Zdrowia w sprawie wykazu refundowanych leków, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz wyrobów medycznych, który wejdzie w życie 1 września 2021 r.

Resort zdrowia podkreśla, że nadal trwają prace nad ostatecznym kształtem dokumentu. Na liście leków objętych refundacją znajdują się 74 pozycje, w tym leki stosowane w chemioterapii oraz w programach lekowych, m.in. długo oczekiwana terapia CAR-T. Ponadto do refundacji aptecznej weszły niektóre leki stosowane m.in. w leczeniu cukrzycy, niewydolności serca czy schizofrenii.

Ewentualne uwagi do projektu Obwieszczenia Ministra Zdrowia można zgłaszać w wersji elektronicznej wyłącznie na adres e-mail: wykazy-uwagi@mz.gov.pl do 19.08.2021 r. (czwartek) do godz. 17.00.

źródło: Politykazdrowotna.com / Gov.pl