DLA CZYTELNIKÓW!

 3 minuty

Farmacja Praktyczna

Czas nagli

Helena Frith Powell nie bierze pod uwagę poddania się zmarszczkom, siwym włosom i poszerzającej się talii. Uzbrojona w mikstury, balsamy i pigułki, postanawia przetestować wszystkie istniejące sztuczki w walce ze starzeniem się – od zielonej herbaty, botoksu i liposukcji, po najnowsze zabiegi laserowe, jogę i maseczki z kawioru. „Do piekła na wysokich obcasach” to przezabawna opowieść o tym, jak pewna kobieta przemierza świat, rywalizując z zegarem biologicznym i sprawdzając na sobie wszelkie metody walki z przejawami upływającego czasu.

„Do piekła na wysokich obcasach”, Helena Frith Powell, Świat Książki

Paleta skandalistów

Caravaggio, Rembrandt, Manet… – ich prace na stałe weszły do kanonu bezcennych arcydzieł, które nieodmiennie budzą podziw, zachwyt i zainteresowanie ich twórcami. Za wieloma tymi wspaniałymi obrazami kryją się równie fascynujące historie. H. Rachlin z ekscytującymi szczegółami opisuje, jak doszło do stworzenia dwudziestu sześciu arcydzieł malarstwa i jak przetrwały one rozmaite burzliwe wydarzenia – kradzieże, intrygi i wojny. Kreśli barwne postacie malarzy i przybliża czasy, w których przyszło im żyć.

„Skandale, wandale i… niezwykłe opowieści o wielkich dziełach sztuki”, Harvey Rachlin, Rebis

Zakrapiany Goran

Z typową dla siebie energią i talentem, Goran Bregovic zaprasza nas do skosztowania nowego muzycznego koktajlu. Pierwsza część krążka została nagrana w Grucy, niewielkim miasteczku, gdzie co roku odbywają się konkursy orkiestr dętych gromadzące 150 tys. ludzi. Piosenki te – jak zaznacza Bregovic – przeznaczone są do słuchania w akompaniamencie mocnych drinków, stąd nazwa tej części płyty „Sljivovica”. Druga z kolei – „Champagne”, jest bardziej różnorodna. W jej nagraniu wzięła udział orkiestra dęta, skrzypaczki, chór męski i orkiestra kameralna.

„Alkohol”, Goran Bregovic, Universal Music

Dźwięki z wybiegów

Album „Fashion Music” to pierwsza taka unikatowa płyta na rynku muzycznym, ściśle związana z ekskluzywnym światem mody. Na dwóch CD znajdzie się muzyka delikatna i zmysłowa, ale zarazem energetyczna i pociągająca. To elitarny zestaw utworów o brzmieniu wyrafinowanym i wysublimowanym. Pierwszy krążek zawiera starannie wyselekcjonowany spokojny zestaw chilloutowych dźwięków, na drugim krążku będzie można usłyszeć dynamiczną i pełną energii muzykę, towarzyszącą pokazom mody. Wśród wykonawców m.in. Kylie Minoguem, Groove Armada czy Faithless.

„Fashion Music”, Sony Music

Zobacz też

Menu dla cery, włosów i paznokci

Zbilansowane menu seniora

Menu na wsparcie oczu

Wielkanoc w wersji light

Grzyby w roli głównej