Centrum e-Zdrowia: zlecenie na wyroby medyczne w formie elektronicznej już na IKP

 2 minuty

moje-ikp

Zlecenie na wyroby medyczne, czyli np. na aparaty słuchowe, soczewki okularowe, obuwie ortopedyczne, wózki inwalidzkie, laski czy kule, dostępne są teraz w formie elektronicznej – podało Centrum e-Zdrowia, o czym donosi serwis Politykazdrowotna.com. Można je znaleźć na swoim Internetowym Koncie Pacjenta.

e-Zlecenia w zakładce „Apteczka”

„Od teraz na IKP masz e-zlecenia na wyroby medyczne lub ich naprawę. Wystawione e-zlecenie znajdziesz na IKP w zakładce +Apteczka+” – przekazało Centrum e-Zdrowia na Twitterze.

E-zlecenie na wyroby medyczne lub naprawę wyrobu medycznego wystawia lekarz, pielęgniarka, położna, felczer lub fizjoterapeuta. Obowiązuje zasada specjalizacji, czyli np. zlecenie na okulary wystawia okulista, a na zakup wózka inwalidzkiego m.in. ortopeda, neurolog, chirurg, lekarz rehabilitacji medycznej lub reumatolog.

Pacjent – jak wskazano na portalu Pacjent.gov.pl – ma prawo do refundacji wyrobów medycznych w ramach określonych limitów.

Swoje e-zlecenie można znaleźć na Internetowym Koncie Pacjenta w zakładce „Apteczka”. Wyroby medyczne można kupić w dowolnym punkcie, np. w aptece czy w sklepie medycznym, który ma umowę z NFZ. Wystarczy podać swój numer PESEL i kod e-zlecenia.

źródło: Politykazdrowotna.com